VILNIUJE ĮTEIKTI EDINBURGO HERCOGO APDOVANOJIMAI LENTVARIO MOTIEJAUS ŠIMELIONIO GIMNAZIJOS DOFE PROGRAMOS DALYVIAMS
Paskelbta: 2020 spalio 2
00000

 

2020 m. rugsėjo 23 ir 24 d. Vilniuje įvyko Edinburgo hercogo tarptautinių apdovanojimų programos (toliau – DofE) ceremonija. Per dvi dienas 261 jauni žmonės iš visos Lietuvos buvo apdovanoti aukso, sidabro ir bronzos lygio apdovanojimais. Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje Brian Olley įteikė aukso ženklelius, išskirtinai pagerbdamas ilgiausiai ir atkakliausiai programoje dalyvavusius DofE programos dalyvius. Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė įteikė sidabro ir bronzos apdovanojimus.

Mūsų gimnazijos DofE programos dalyviams, IIb gimnazinės klasės mokiniams:  Gabrielėi  Janulevičiūtėi,  Gabijai Sabonytei,  Redai Urvakytei,  Mantei Vaičiulytei, Eimantui  Prochorenko,  Mindaugui  Milinavičiui  buvo įteikti  bronzos  ženkleliai.

Apdovanojimus gavę šie jauni žmonės, siekdami jiems patiems asmeniškai prasmingų bei įdomių tikslų, skyrė ne mažiau kaip 8 mėnesius aktyviai fizinei veiklai – bėgiojo, žaidė krepšinį, važiavo dviračiu,  stiprino fizines galias.  Dar daugiau laiko skyrė  naujo ar jau turimo įgūdžio lavinimui (fotografavo, grojo, mokėsi užsienio kalbų), taip pat aktyviai savanoriavo (padėjo seneliams, darželinukams,  beglobiams gyvūnams, tvarkė kapus)  bei dalyvavo įvairiuose žygiuose gamtoje, kurių metu įveikė beveik šimto kilometrų atstumą.

DofE programa  yra pasaulyje gerai žinoma neformaliojo ugdymo, savęs tobulinimo programa, skirta jaunimui nuo 14 iki 24 metų ir įgyvendinama daugiau nei 130 pasaulio šalių.  Programos dalyviai patys pasirenka tobulėjimo sritis, išsikelia tikslus ir atkakliai jų siekia. Tokiu būdu jauni žmonės geriau pažįsta save, pasitiki savimi ir įgyja gyvenimui ir ateities darbui reikalingų įgūdžių. DofE programos tarptautinius sertifikatus bei pasiekimus atspindinčius ženklelius vertina tarptautinių kompanijų personalo atrankos specialistai.

Mokinius į iškilmingą apdovanojimų ceremoniją lydėjo gimnazijos direktorė Vida Lesauskienė ir žygio vadovė ir šios programos koordinatorė Ramutė Kontorovičienė.

Sveikiname šią šaunią ir darnią komandą, džiaugiamės jų pasiekimais bei linkime  toliau siekti savo užsibrėžtų tikslų!

Žygio vadovė ir DofE programos koordinatorė Ramutė Kontorovičienė

Taip pat dalinamės ambasadoriaus Brian Olley sveikinimu:

https://www.facebook.com/watch/?v=1254376331577349&extid=tU5bbwSki8tmvE8Z

000002 000003015_DofE_2020-09-24_MG_2669_Foto_K.Kurienius308_DofE_2020-09-24_MG_4322_Foto_K.Kurienius