Vienuolika Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos moksleivių siekia gauti The Duke of Edinburgh’s International Award programos bronzos ženkliukus
Paskelbta: 2018 birželio 22
DOEA_INT_-PROUD_TO_DELIVER

 

2017-jų metų rudenį gimnazijai buvo suteikta licencija dalyvauti pasaulinėje The Duke of Edinburgh’s International Award programoje, kuri skatina moksleivius kryptingai ugdyti įvairius įgūdžius, siekti asmeninio tobulėjimo. Gimnazijai taip pat suteikta teisė pilotuoti 13-amečių įtraukimą į šią programą. Šią savaitę gimnazijoje vyko pirmasis kokybės vizitas. Mus aplankė programos koordinatorė Živilė Sakalauskienė. Kartu su dalyvaujančiais moksleiviais, gimnazijos direktoriumi Jonu Kietavičiumi bei programą kuruojančiomis mokytojomis Neringa Šakiniene bei Ramute Kontorovičiene aptarti siekiami rezultatai bei įvertinta esama situacija.

Ši programa – pasaulyje gerai žinoma jaunimo mokymosi iš patirties programa, ugdanti atsakingus piliečius ir suteikianti praktinių įgūdžių, kurioje jau dalyvavo daugiau nei 8 milijonai jaunų žmonių iš 140-ies pasaulio šalių.

DofE programoje yra trys apdovanojimų lygmenys: bronzos, sidabro ir aukso. Kiekviename lygmenyje DofE dalyvis išsikelia asmeniškai reikšmingus tikslus keturiose srityse: įgūdžių lavinimo, aktyvios veiklos, paslaugų teikimo (savanorystės) ir kartu su grupe kitų dalyvių iškeliauja į žygį. Šie tikslai turi būti pasiekiami ir skatinantys tobulėti, tačiau svarbiausia, jie turi suteikti dalyviui pasiekimo jausmą kiekvieną kartą kai jie užbaigia tam tikros programos dalies veiklą.

Pirmaisiais programos veikimo metais vienuolika mūsų gimnazijos moksleivių pasirinko dalyvauti programoje. Devyni iš šių moksleivių yra septintos klasės mokiniai ir pradėdami dalyvauti programoje turėjo tik 13-ą metų.  Tokia didelė trylikamečių grupė susidarė tik mūsų vienintelėje gimnazijoje iš keturių, kurioms buvo suteikta teisė pilotuoti jaunesnio amžiaus moksleivių įsitraukimą.

Moksleivių išsikelti tikslai labai įvairūs – jie tobulina užsienio kalbas, mokosi žaisti tinklinį, krepšinį, šokti liaudies šokius, piešti, savanoriauja gimnazijai priklausančiame darželyje ir Lentvario pradinės mokyklos priešmokyklinėje grupėje, tvarko apleistus kapus, padeda seneliams prižiūrėti gyvūnus. Vienos iš programos dalyvių Gabijos Sabonytės išsakytos mintys apie dalyvavimą programoje atspindi tai, dėl ko vaikai renkasi šią programą: „Man DofE programa patinka, nes galiu pradėti daryti naujus dalykus, kurių tikriausiai niekada nebūčiau sugalvojusi ir pradėjusi daryti. Gaunu naujų įgūdžių.“ Gimnazijos prezidentė Jelena Ivanova dalyvauja ir papildomose veiklose, kurias siūlo DofE programa. „Dofe programoje man labiausiai patinka pozityvūs žmonės, kurie įsitraukia į ją, kadangi su tokiais žmonėmis yra smagu ir pabendraut bei, be abejonių, ir tobulėti. Vos tik prisijungus prie šios programos, mano gyvenime atsirado naujų pažinčių, kurios tęsiasi ir iki dabar.“

Moksleiviai pirmuosius savo ženkliukus tikisi gauti 2018 metų spalio mėnesį. Iki tol jiems reikės pabaigti visas savo numatytas veiklas bei išeiti į kvalifikacinį žygį.

 

Projekto vadovė Neringa Šakinienė

074272ab-dfcd-491b-84e7-d7f48e4bc715Untitled collagefa84c871-31f8-477a-938a-b10e370ba6bf