Vasaris – sveikos gyvensenos mėnuo
Paskelbta: 2019 kovo 5
52995532_250039595944961_648710202530463744_n

Vasaris – sveikatingumo mėnuo, skirtas propaguoti sveiką gyvenimo būdą, skleisti sveikatos priežiūros ir stiprinimo žinias, skatinti mokinių fizinį aktyvumą įvairiomis sportinėmis veiklomis, kviečiant juos aktyviai praleisti laisvalaikį.

Gimnazijos mokiniams šį mėnesį vyko kūno kultūros ir biologijos pamokos, klasės valandėlės, kurių metu buvo kalbama(si) apie sveikos mitybos naudą, maisto produktus, kuriuos reikėtų vartoti rečiau, o kuriuos dažniau. Supažindinama su sveiko maisto įtaka žmogaus sveikatai, primenama(prisimenama), kokios būna  pasekmės piktnaudžiaujant saldumynais, geriant daug  gazuotų ir energetinių gėrimų, nesilaikant mitybos režimo. Mokiniai ir patys  rengė pristatymus ir pasisakymus šia tema, skaitė rekomenduotą literatūrą, diskutavo tarpusavyje. Kūno kultūros pamokų metu papildomai kalbėjo apie fizinio aktyvumo naudą bręstančiam paauglio organizmui, rengė,  pristatė ir atliko pratimų kompleksus, kurie padeda išlaikyti, stiprinti bei koreguoti  taisyklingą laikyseną.

Ia klasės mokiniai, iniciuoti  klasės vadovės Ramutės Kontorovičienės ir mūsų gimnazijoje kūno kultūros mokytojos praktiką atliekančios VDU studentės Karinos Garifovaitės,  rengė plakatą, kuris kvietė mokinius į sporto salę, aktyviai praleisti ilgąją pertrauką  judant muzikos ritmu. Vasario 27 dieną,  vadovaujami studentės Karinos Garifovaitės gimnazijos mokiniai su savo auklėtojomis dalyvavo „flashmob‘o“ renginyje, kuris tryško jaunatviška energija, gera nuotaika ir ritminga muzika.

Tikimės, kad  mokiniai per šias veiklas prisiminė bei pasisėmė naudingų žinių apie sveiką mitybą bei fizinį aktyvumą ir artimiausiu metu stengsis pakeisti kai kuriuos savo mitybos įpročius, daugiau laiko skirs fiziniams aktyvumui.

Kūno kultūros mokytoja Ramutė Kontorovičienė

IMG_342052874801_2110503952368206_5715055995714011136_n