Vasaris – sveikatingumo mėnuo

Vasaris – sveikatingumo mėnuo. Tai puiki proga propaguoti sveiką gyvenimo būdą, rūpintis savo sveikata, aktyviai leisti laisvalaikį. Penktų, šeštų klasių mokiniams vyko pamokos ,,Žinokim, ką valgom“, kurių metu buvo kalbama apie sveikos mitybos naudą, maisto produktus, kuriuos reikėtų vartoti rečiau, o kuriuos dažniau. Taip pat priminta apie sveikos mitybos piramidę, kuri iliustruoja pagrindinius tinkamos mitybos principus, akcentuoja maisto produktų įvairovės svarbą bei vizualiai parodo, koks turėtų būti įvairių maisto produktų grupių santykis paros mityboje.

Šių pamokų tikslas: atkreipti mokinių dėmesį į pagrindinius tinkamos mitybos principus, kokius produktus (produktų grupes) bei kokiais kiekiais reikėtų vartoti, kad būtume stiprūs, energingi bei sveiki. Supažindinta su sveiko maisto įtaka žmogaus sveikatai, aiškinta, kokios būna  pasekmės piktnaudžiaujant saldumynais, geriant daug spalvotų gazuotų ir energetinių gėrimų, nesilaikant mitybos režimo. Vėliau tarp mokinių grupių vyko įvairios varžytuvės sveikos mitybos tema. Mokiniai atliko įvairias užduotis: piešė, sprendė kryžiažodžius, vyko diskusijos apie tinkamą ir netinkamą maistą, minė mįsles, grupavo maisto produktus, deklamavo eilėraščius apie vaisius ir daržoves.

Tikimės, kad  mokiniai per pamokas  pasisėmė naudingų žinių apie sveiką mitybą ir artimiausiu metu stengsis pakeisti savo kai kuriuos mitybos įpročius, pradės maitintis sveikiau.

Biologijos mokytoja L.Sabolevskienė