Vanduo – gyvybės šaltinis

Žmonijai vanduo yra brangesnis už auksą. Vanduo yra būtinas gyvybei. Žmogus be maisto išgyvena savaites ar net mėnesius, tačiau be vandens gali mirti per keletą dienų. Vanduo – pati reikalingiausia žmogaus egzistavimui medžiaga. Tačiau vandens resursai esant šiandieniniam jo sunaudojimui sparčiai mažėja. Yra apskaičiuota, kad naudojant vandenį tokiais tempais, jo užteks tik artimiausiems 20-30 metų. Tik 1 %  visoje Žemėje esančio vandens yra geriamas.

Kiekvienais metais, kovo 22 dieną, visame pasaulyje švenčiama Pasaulinė vandens diena. Trakų r. Lentvario Motiejaus Šimelonio gimnazijoje vyko renginiai, skirti šiai dienai paminėti. Biologijos pamokose mokytoja N. Borovikė organizavo pranešimus apie vandens savybes, vandens naudą žmogaus organizmui, gamtai. Žiūrėjo filmus.

Aktų salėje vyko mokslinė konferencija ,,Vanduo – gyvybės šaltinis‘‘. Mokiniai stebėjo vadovaujant mokytojai A.Karlonienei pačių sukurtą filmuką ,,Įdomiausi faktai apie vandenį‘‘. I-IVkl.klasių mokiniai pristatė skaidres apie fizikines vandens savybes: šiluminio plėtimosi ypatumus, vandens paviršiaus įtemties priežastis, vandens energetines savybes, pateikė atliktų bandymų aiškinimą.Chemijos mokytojos N.Stadalnykienės mokiniai pristatė vykdyto projekto rezultatus. Pateikė įvairių Lentvario miesto telkinių ir geriamojo vandens pH, bendrojo šarmingumo, kietumo, nitratų, nitritų, geležies, chloridų ir vario kiekio tyrimų diagramas. Be to, aktų salėje vyko fizikos mokytojos V. Denaitienės mokinių vandens molekulių modelių paroda.

Būtina žinoti, kad ypatingosios vandens savybės  labai svarbios   gamtai. A. de Sent Egziuperi rašė: „Per  maža pasakyti, kad tu reikalingas  gyvybei – tu pats  esi  gyvybė.“