Užsienio kalbų savaitės renginiai
Paskelbta: 2020 gruodžio 16
131076817_241004320757431_1923393105362016793_n

Nors šalyje karantinas ir mes mokomės nuotoliniu būdu, gimnazijoje ir toliau vyksta tradiciniai renginiai. Kaip ir kasmet vyko Užsienio kalbų savaitė 2020.

Pirmadienį mokiniai susipažino su Angliškos arbatos gėrimo tradicija. Mokiniai kartu su anglų kalbos mokytojomis žiūrėjo edukacinį filmuką anglų kalba (English Tea), atliko žodyno pratimus, sužinojo daug įdomių frazių, kurias gali naudoti savo kasdienėje kalboje  ir patys pasigamino angliškos arbatos su pienu.

Antradienis buvo skirtas susipažinti su skirtingais anglų kalbos akcentais. Mokiniai žiūrėjo filmuką Youtube kanale ,,One language, three accents”, kur išgirdo skirtumus tarp amerikietiško, britiško ir australietiško akcentų. Daugelis padarė atradimą, kad vartoja visai ne standartinės anglų kalbos žodžius. Filmukas buvo labai įdomus ir atskleidė juokingus nesusipratimus tarp įvairių akcentų, o mokiniai juos sudėjo į savo kurtus mėmus, naudodamiesi www.canva.com puslapiu.

Trečiadienį 5-8 klasių mokiniai žaidė interaktyvius žaidimus www.baamboozle.com platformoje, taip įtvirtindami pamokose įgytas žinias. 5-7 klasės įgarsino eilėraščius apie kalbą, sukurdami interaktyvius personažus naudojant programą www.voki.com. Trečiadienis buvo ypatingas ir tuo, kad gimnazijos mokiniai dalyvavo Trakų rajono septintų klasių mokinių raiškiojo skaitymo anglų kalbos konkurse ,,Poetry Recitation Contest- 2020”, kurį organizavo Rūdiškių gimnazija per Zoom platformą. Mūsų gimnazijai atstovavo 7b klasės mokiniai Goda Černiauskaitė bei Aurelijus Stropus. Goda ir Aurelijus sužavėjo komisiją puikiais kūrinių pasirinkimais, įspūdinga anglų kalba, tarimu bei perteiktomis emocijomis. Šekspyro deklamuojamos eilės nepaliko abejingų. Komisija vienbalsiai nusprendė, jog I-ąją vietą rajoniniame konkurse užėmė mūsų gimnazijos mokinys Aurelijus Stropus.

Ketvirtadienį rusų kalbos mokytojos  organizavo virtualią parodą ,,Rusų kalbos abėcėlė“, kurioje dalyvavo 6-tų klasių mokiniai. Mokiniai kūrė plakatus su žaidimais, kryžiažodžiais, mįslėmis, parodydami rusų abėcėlės žinias. Mokiniai pateikė labai originalius darbus.

Penktadienį, paskutinę Užsienio kalbų savaitės dieną, su mokiniais diskutavome apie tai, kodėl yra svarbu ir naudinga mokytis užsienio kalbų. Po diskusijos mokiniai susibūrė į poras ir sukūrė plakatus, kurie vaizdžiai perteikia kalbų mokėjimo naudą. Plakatus mokiniai kūrė naudodamiesi jau jiems žinoma platforma www.canva.com.

Užsienio kalbų savaitės aptarimo metu mokiniai paminėjo, jog jiems labai patinka tokios netradicinės pamokos, kur jie gali patobulinti ne tik anglų kalbos žinias, bet ir integruojant informacines technologijas, pagerinti savo IT įgūdžius, kurių jiems gali prireikti ateityje.  Džiaugiamės pavykusia Užsienio kalbų savaite ir dalinamės mokinių atliktais darbais.

Užsienio kalbų metodinės grupės informacija

130859135_235349587949836_5747879576161736376_n730115EB-C67D-4E82-81BD-9205BDDEDAE0USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca-image--968639412A poster - Advantages of learning foreign languages (2020-12-14 10_47)memzAdvantages of learning foreign languagesrusu1rusu