UNESCO paveldo pažinimo išvyka į Kauną
Paskelbta: 2019 spalio 29
IMG_4962

Įgyvendinami šių mokslų metų gimnazijos ugdymo planą ir UNESCO suplanuotas veiklas bei pasinaudoję mokinio kultūros pasu, spalio 25 dieną IIIb, IIa,  8b klasės mokiniai, lydimi savo auklėtojų Linos Vasiliauskienės, Ramutės Kontorovičienės ir Jovitos Širvytės, vyko į Kauno senamiestį.  Ten jų laukė  tikras istorijos detektyvas, kurį inscenizavo charizmatiškoji senamiesčio gidė, kuri vedė mūsų mokinius Kauno modernizmo istorijos takais ir takeliais. Išvykos dalyviai ne tik apžiūrėjo skulptūras, paminklus, architektūros statinius, klausėsi gidės pasakojimų, bet taip pat atliko įvairias užduotis, žaidė žaidimus, kurie padėjo įsisavinti ekskursijos turinį (tyrinėjant pastato architektūrą, žaidė žaidimą „Tiesa ar melas“, kalbant apie gastronomiją – spėjo, koks produktas slepiasi maiše ir kt.). Buvo naudojama įvairi vizualinė medžiaga, atskleidžianti tematiką (prezidentų, transporto, pastatų archyvinės fotografijos, tarpukario monetos ir kt.), taip pat  klausėsi tarpukario atlikėjų muzikos, ragavo  žydų duonelės, mokėsi, kaip reikia atpažinti tarpukario modernizmo architektūrą.

Baigę edukacinę programą, mokiniai toliau savarankiškai leido laiką apžiūrėdami Laisvės alėją, joje vykstančius rekonstrukcijos darbus, ieškojo modernizmo architektūros statinių.  Papietavę, ekskursijos dalyviai autobusu vyko į Kauno IX forto muziejų, kur jų laukė edukacinis užsiėmimas apie Holokaustą ir jo vykdytojus Lietuvoje. Užsiėmimo forma – vaidmenų žaidimas „Teismas“ ir „Pabėgimas“. Dalyviai buvo supažindinami su Holokausto istorija Lietuvoje ir IX forte. Pasiskirstę vaidmenimis dalyviai analizavo priežastis, kodėl Tautinio darbo apsaugos bataliono  kariai dalyvavo žydų naikinime. Užsiėmimai mokinius skatino kritiškai mąstyti, argumentuotai išsakyti nuomonę, diskutuoti apie moralę ir vertybes. Baigę šią  veiklą,  mokiniai aplankė IX forto muziejaus ekspozicijas, pasivaikščiojo po muziejaus teritoriją, pasidalino įspūdžiais bei aptarė šios dienos veiklas, kai kurie jau planavo kitas išvykas ar kaip įgyvendins šiais mokslo metais suplanuotus UNESCO projektus.

Grįžę į namus, ekskursijos dalyviai vieni kitiems palinkėjo gero bei turiningo poilsio ir išvyko į namus.

IIa klasės auklėtoja R. Kontorovičienė

IMG_5003IMG_4919IMG_4986IMG_5035IMG_4909