Tolerancijos diena gimnazijoje
Paskelbta: 2018 lapkričio 21
IMG_9788

Lapkričio 16 d. į gimnazijos aktų salėje susirinkę gimnazistai minėjo Tolerancijos dieną. Renginio organizatorė istorijos mokytoja V. Urbelionienė pasiūlė gimnazistams pasimokyti viešojo kalbėjimo: sklandžiai ir argumentuotai reikšti mintis, nebijoti auditorijos, atskleisti problemas ir pasiūlyti jos sprendimo būdus. Ne mažesnis dėmesys buvo skiriamas klausytojų auditorijai.

Kaip pažymėjo mokytoja, mes dažnai nemokame išklausyti kitokios nuomonės, sulaukti, kol kalbėtojas pabaigs mintį, susilaikyti nuo užgaulių replikų, taktiškai paklausti. To gimnazistai ir mokėsi išsakydami savo mintis apie aktyvumo stoką renginiuose, motyvacijos trūkumą mokymesi, Mokinių tarybos vaidmenį gimnazijos gyvenime, mokinių ir mokytojų nesusikalbėjimo priežastis, patyčių problemą. Vyriausieji analizavo visos švietimo sistemos problemas, siūlė jos tobulinimo receptus.

Daugiausiai diskusijų susilaukė uniformos dėvėjimo klausimas: svarūs argumentai buvo ir uniformų šalininkų ir jų nuomonę neigusių oponentų. Gimnazijos Debatų klubo nariai užsiėmimų metu plačiai analizavo šią gimnazistams itin aktualią temą ir renginio metu pateikė faktais bei skaičiais pagrįstą tiek teigiančiųjų, tiek neigiančiųjų nuomonę. Tai skatino susimąstyti. Lygiaverčiai kalbėtojai čia buvo visi bendruomenės nariai: tiek gimnazistai, tiek mokytojai, tiek administracijos atstovai. Karštoje diskusijoje gimė pirmieji sprendimai, ką galime keisti, kad visiems būtų gerai.

Argumentuotas nuomonės pateikimas, kultūringas kalbėjimas, mokėjimas išklausyti, susitarimas duoda puikių rezultatų.

Gimnazijos informacija

IMG_9795IMG_9798IMG_9791