Tiesioginė vaizdo pamoka „Saugus internete“

Vasario 15 ir 23 d. gimnazijoje vyko tiesioginė vaizdo pamoka „Saugus internete“, kurią vedė „Telia“ B2B treneris Rimvydas Jurkuvėnas ir kurioje dalyvavo 5-ų klasių ir spec. poreikių mokiniai.

Pamokos metu lektorius kalbėjo aktualiomis temomis apie saugų naršymą internete: įrenginių saugumą ir pagarbų ir atsakingą elgesį internete. Lektorius taip pat pristatė ir grėsmes, susijusias su el. paštu ir SMS siunčiama informacija. Pristatydamas savo patirtį, lektorius pasidžiaugė daugelyje mokyklų laisvai prieinamu Wi-Fi tinklu, tačiau pristatė savo asmeninę patirtį, kad laisvai prieinami Wi-Fi tinklai gali kelti ir nemažai grėsmių – yra nemažai atvejų, kai nemokamas Wi-Fi tinklas sukuriamas tam, kad iš prisijungusių vartotojų būtų apgaulės būdu išviliojami asmeniniai duomenys.

Lektorius taip pat kalbėjo ir apie tai, į ką reikia atkreipti dėmesį naudojantis išmaniaisiais įrenginiais (mobiliaisiais telefonais ir planšetiniais kompiuteriais) siunčiantis įvairias programėles iš įvairių šaltinių,  informacijos viešinimo grėsmes ir ką daryti susidūrus su patyčiomis internete.

20170215_12264920170223_12062620170215_121120