Susitikimas su ekspedicijos ,,Misija Sibiras“ dalyviu
Paskelbta: 2020 rugsėjo 12
IMG_20200910_125722

„Misija Sibiras“ – tai penkioliktus metus vykstantis projektas, kurio metu organizuojamos ekspedicijos į lietuvių tremties ir kalinimo vietas Sibire.

Rugsėjo 10 d. I klasių mokiniai, lydimi bibliotekininkių ir istorijos mokytojos, dalyvavo Lentvario viešojoje bibliotekoje vykusiame susitikime su ekspedicijos ,,Misija Sibiras“ dalyviu Mantu Jadinsku. Sužinojome, kad per 10 dienų ekspedicijos dalyviai iš viso aplankė 18 kapinių Sibire, ieškodami kapų su lietuviškomis pavardėmis, tokių rasti pavyko net 130. Taip pat lietuvių atminimui įprasminti buvo pastatyti 2 koplytstulpiai ir 1 kryžius.

Ekspedicijos dalyvis Mantas pasakodamas apie savo kelią nuo anketos pildymo į šią ekspediciją iki šios dienos susitikimo, parodė mokiniams, kad svarbiausia atkakliai siekti savo tikslų. Jeigu tau patinka istorija, nuotykiai ir žygiai: domėkis, skaityk, dalyvauk…

Gimnazijos bibliotekos informacija