Susipažinkime

Kada nors knygos atėjimas pas žmogų bus prilygintas dieviškosios ugnies pagrobimui – nes kuo gi mes ginamės nuo tamsos ir smurto žvėrių, jei ne knyga, kuo sušildom sugrubusią sielą, kieno, jei ne knygos šviesa mus vedė ir veda pasaulio ir pačių širdies labirintais.

Justinas Marcinkevičius

Skaitytojo  popietė „Susipažinkite: rašytoja Neringa Vaitkutė“

Sausio 27 d. 5 – 6 klasių mokiniai susipažino su knygų vaikams kūrėja Neringa Vaitkute. Ją mokiniai pažįsta kaip biologijos mokytoją Neringą Borovikę, todėl jauniesiems skaitytojams šis susitikimas buvo ypač įdomus, nes rūpėjo sužinoti, kaip mokytoja tapo rašytoja. Kadangi jau ne vienas mokinys buvo skaitęs jos knygas, tai ir pasidalino savo įspūdžiais. Juk vienaip mąsto rašydami autoriai ir visai kitaip jų mintis supranta skaitytojai. Mokinių skaitytų knygų pristatymai sudomino bendraamžius. Tai buvo vienas iš šio susitikimo tikslų.

Susidomėjimas Neringos Vaitkutės knygomis dar labiau sustiprėjo, kai pati autorė  labai gyvai įdomiai, intriguojančiai papasakojo apie savo gyvenimą, kūrybos pradžią, įkvėpimo šaltinius, netgi atskleidė vieno personažo prototipą, atsakė į jaunųjų skaitytojų klausimus, kurie buvo visai nevaikiški: „Kodėl rašote vaikams?“, „Kas paskatino rašyti?“, „Kaip rašote?”, „Ar Jus daug kas pažįsta kaip rašytoją?“ ir kt.

Reikia tikėtis, kad susitikime dalyvavę mokiniai suras savo knygą ir patirs skaitymo malonumą. Šiandieniniame pasaulyje knygų skaitymas – ne itin populiarus laisvalaikio užsiėmimas, bet „gyvas“ bendravimas su autoriais motyvuoja savarankiškai rinktis ir skaityti knygas.

Lietuvių kalbos mokytoja Violeta Igorienė