Menu Close

STOVYKLA „MANO GIMTINĖ IR AŠ“

Kaip ir kasmet Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijoje buvo organizuojama dieninė stovykla pagal vaikų socializacijos programą „Mano gimtinė ir aš“. Šių metų programos potemė – „Tautinis kostiumas mano gimtinėje “. Buvo siekiama populiarinti tautinį kostiumą, sudaryti sąlygas pamatyti įvairių regionų tautinius kostiumus.

Birželio 5 dieną stovyklos atidarymo proga gimnazijos mokiniai anksti rytą išvyko į Lietuvos Liaudies buities muziejų Rumšiškėse. Nors oras ir nebuvo visai vasariškas, išvykos jis nesugadino. Tik įžengę į muziejų po atviru dangumi,  stovyklautojai išanalizavo  žemėlapį ir pasirinko savo pažintį su liaudies muzieju pradėti nuo Suvalkijos.  Aplankę visas trobas, pradžios mokyklą bei bažnyčią nuskubėjo apžiūrėti ir likusius regionus bei susipažinti su reginų tautiniais kostiumais. Po ekskursijos vyko dienos aptarimas kur stovyklos dalyviai dalinosi įspūdžiais.

Birželio 6 d. stovyklos vaikai lankė Lentvario apylinkėms priklausantį grafų Tiškevičių dvarą ir parką. Grafai Tiškevičiai XIX a. čia pasistatė anglų neogotikos stiliaus rūmus, prie jų sodino didelį parką, sukurtą žymaus kraštovaizdžio architekto Andrė. Dvaro rūmai, net ir apleisti per ilgus metus niokojami vandalų, neprarado savo didybės ir žavesio. Vaikai turėjo galimybę pasivaikščioti po Lentvario parką, kurio plotas per 20 ha. Stovyklautojai grožėjosi kalvų keteromis, želdiniais, dirbtinai patvenktu ežeru, vaizdingais Saidės upelio šlaitais. Turėjo galimybę palaipioti ir pasivaikščioti įkalnėse išklotais skaldytų arba tašytų akmenų laipteliais, pasigrožėti kai kur iš betono padarytomiss atraminėmiss šlaitų uolomis. Įdomus viadukas su požemine ola, kuriai suteiktas natūralus gamtiškas vaizdas. Šalia ūkinio keliuko, iš stambių lauko riedulių įrengtas krioklys.

Birželio 7 d. skirta draugiškom sporto ir sveikatingumo varžybom. Po pusryčių mokiniai susirinkę į klasę, išklausė saugaus elgesio instruktažą sporto varžybų metu, varžybų programą ir rungtynių taisykles. Susiskirstę į komandas išėjo į lauko krepšinio aikštelę, žaisti supaprastinto krepšinio žaidimo 3×3. Rungtynės buvo azartiškos, jautėsi sportinė įtampa, skambėjo komandų sirgalių palaikymo šūksniai, bet triumfavo draugiškumas, nes nebuvo pralaimėjusių, visi fiziškai aktyviai praleido laiką krepšinio aikštelėje. Kiek pailsėję ir atgavę jėgas stovyklos mokiniai varžėsi estafečių rungtyse, kur reikėjo demonstruoti ne tik greitumą, vikrumą bei šoklumą, bet ir kūrybiškumą, sumanumą, gebėjimą bendradarbiauti ir atsakingumą. Daug fizinių jėgų ir emocijų pareikalavusios varžybos baigėsi draugiškais rankų paspaudimais, nes varžybų tikslas –  fizinio aktyvumo ir draugiškumo skatinimas ir  ugdymas. Labai pavargę, bet geros nuotaikos ir klegėdami stovyklos dalyviai grįžo į gimnazijos valgyklą, kur laukė labai pelnyti ir gardūs pietūs, nes sportinės rungtys ir emocijų gausa iš mokinių pareikalavo daug energijos sąnaudų. Po pietų mokiniai susirinko į klasę, kur drauge su mokytojomis aptarė savo sportinę veiklą, kalbėjosi apie fizinio aktyvumo naudą žmogaus organizmui, klausėsi naudingų patarimų kaip tai geriau ir racionaliau daryti, dalinasi savo patirtimi, diskutavo.

Birželio 8 d. buvo skirta pažinimui. Stovyklautojai aplankė ir grožėjosi Lietuvos senąja sostine – Kernave. Valstybinis Kernavės kultūrinis rezervatas, yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Čia mokiniai apžiūrėjo rezervate esančius piliakalnius, senovines kapavietes, pramogavo Neries pakrantėje, lankėsi atkurtoje Kernavės miesto gyvenvietėje (viduramžių mieste), kur galėjo susipažinti su to meto amatais, dirbtuvėmis, apžiūrėti senovinius statinius, aptarti ir susipažinti sų viduramžių žmonių gyvenimo būdų ir tradicijomis. Popietę mokiniai leido menininko ir skulptoriaus H. Orakausko studijoje – galerijoje „Šulinys“. Šios edukacinėse programos metu mokiniai buvo supažindinami su meno reikšme ir galia šiandieniniame žmonių gyvenime, skatinami aktyviai įsitraukti į komandinę veiklą, supažindinami su originaliais skulptoriaus pasiūlytais laisvalaikio praleidimo būdais.

Birželio 9 d. vyko stovyklos uždarymas. Mokiniams buvo suorganizuota „Kino diena“, atsisveikinimo vaišės. Po pietų buvo aptariami matyti filmai, mokiniai diskutavo tokiomis temomis: kodėl svarbu pasitikėti savo jėgomis, kiek tavo gyvenime reiškia draugai ir jų parama, ar reikia drąsos, norint pasiekti savo tikslą. Stovyklautojai taip pat aptarė, kas jiems labiausiai patiko stovyklaujant, ką naujo sužinojo. Padiskutavus mokiniai vaišinosi tortu, pyragu, sultimis bei dalinosi asmeniniais įspūdžiais apie stovyklos veiklas, buvo įteiktos prisiminimo dovanėlės.

Ugdymo skyriaus vedėja Edita Zaksienė

received_1021106373168250020170609_10405920170608_12071120170608_11371720170606_10341820170608_113744

Skip to content