START STRONG

Kovo 29 dieną Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos mokiniai (I-III klasės) dalyvavo interaktyviuose karjeros vystymo programos „Start Strong“ mokymuose.  Ši programa yra remiama Jungtinių Amerikos Valstijų Ambasados ir jau apkeliavo 38 Latvijos miestų mokyklas. Šių metų kovo-balandžio mėnesiais lektoriai Andris Arhomkins ir Solvita Jirgensone iš Latvijos lankosi Lietuvos mokyklose, o kovo 29 d. aplankė ir mūsų gimnaziją.

Programos tikslas – padėti mokiniams atrasti savo pašaukimą ir planingai vystyti savo karjerą. Mokymų metu mokiniai išbandė „Trijų banginių“ metodą, kuris padeda suprasti, kokios mūsų aistros ir pomėgiai ateityje gali tapti mylimu, mėgiamu ir pajamas generuojančiu šaltiniu. Mokiniai vieni kitiems pristatinėjo savo aistras ir išklausė bendraamžių patarimų, kam šis pomėgis galėtų būti reikalingas, kokia profesija ar veikla iš to galėtų gimti ateityje.

Turėjome galimybę susimąstyti apie savo įvaizdį socialiniuose tinkluose ir ką potencialiems darbdaviams apie mus sako mūsų talpinama informacija ir nuotraukos, kaip tai veikia darbdavių pasirinkimą. Lektoriai parodė galimus žmogaus  kelius, kaip nuo mūsų pasirinkimo priklauso tolimesnė mūsų ateitis. Vienas iš patarimų, kurį išgirdome – nežiūrint to, kokioje aplinkoje mes begyventume, kokios problemos mus besuptų, bent vieną valandą per dieną turime pabėgti iš to mums įprasto „laivo į savo mažą valtelę“ ir praktikuoti savo pomėgį, bent valandą per dieną groti, piešti, šokti, dainuoti, mokytis kalbų, programuoti, domėtis gyvūnais, gamta ir kt. Vieną dieną tai mus pavers tam tikros srities profesionalais.

Smagu, kad mokymai vyko anglų kalba ir mokiniai turėjo galimybę pasitikrinti savo anglų kalbos žinias bei praktiškai išbandyti situacijas, kuomet norint susikalbėti, gali kalbėti tik angliškai.

Anglų kalbos mokytoja Neringa Šakinienė

20160329_140338