Sporto diena, kūno kultūros pamokos kitaip

Antradienį mūsų gimnazijoje kūno kultūros pamokos vyko kitaip, vietoj įprasto inventoriaus mokytojai paruošė įvairias netradicines priemones, kurias galime rasti kiekvienuose namuose (stiklainių dangtelius, plastikinius indelius, laikraščius, batų, kruopų dėžutes, kartonines dėžes, popierinių rankšluosčių laikiklius, skalbinių spaustukus, plastikinius maišelius, rankšluosčius, skaras, audinio skiautes ir kt.). Naudodami šias priemones mokiniai atliko apšilimo, mankštos, tempimo pratimus, rungėsi netradicinių žaidimų ir estafečių varžybose.

Ketvirtos pamokos metu vyko atvira pamoka skirta Trakų rajono mokyklų kūno kultūros mokytojams ir LEU studentams: „Kūno kultūros ugdymo turinio įvairinimas kūrybiškai panaudojant netradicinį inventorių“. Gerąja patirtimi dalinosi ir atvirą pamoką 6b klasėje vedė mūsų gimnazijos kūno kultūros mokytoja metodininkė Ramutė Kontorovičienė.

Šių pamokų metu mokiniai galėjo plėtoti žinias ir gebėjimus, būtinus praktikuojant įvairias kūno kultūros formas. Mokėsi kurti žaidimus, pratimus bei jų variantus. Ugdytiniai turėjo galimybę plėtoti savarankiškumą, kūrybiškumą, atkaklumą ir net drąsą. Tokios netradicinės pamokos taip pat ugdo mokinių draugiškumą, tarpusavio pagalbos jausmą, valią, atsakomybę. Vaikai mokosi valdyti emocijas, tinkamai reaguoti į pasisekimus ir nesėkmes, etiškai elgtis komandos draugų atžvilgiu.

Diena prabėgo greitai, mokiniams labai patiko netradicinių pamokų turinys ir  struktūra.

Kūno kultūros mokytoja Ramutė Kontarovičienė

IMG_0427IMG_0396IMG_0348IMG_0339IMG_0419