„Šimtmečio protų kovos“
Paskelbta: 2018 sausio 18
cof

Sausio 17 d., po 6 pamokų, gimnazijoje vyko tarpmokyklinis konkursas „Šimtmečio protų kovos“, kurių iniciatoriai ir organizatoriai – Vilniaus Pilaitės gimnazijos Istorijos lyderių klubas. Pagrindinis Konkurso partneris yra Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO. Pagrindinis prizas – bilietai į kasmet LITEXPO organizuojamą parodą „Studijos“.  Protmūšyje dalyvauti užsiregistravo 7  I-IV klasių mokinių komandos, dalyvavo – 4: „Aušrininkai“, „Lietuvos vaikai“, „Supergirls“ ir „Šimtmečio drakonai“

Konkurso tikslai ir uždaviniai:

➤ Skatinti moksleivius geriau pažinti savo valstybės istoriją, ypač laikmetį nuo Nepriklausomybės paskelbimo 1918-aisiais iki šių dienų moderniosios Lietuvos. Taip pat plėsti moksleivių domėjimosi akiratį ne tik istorijos, bet ir kitose srityse.

➤ Sudominti moksleivius istorijos mokslu, siekiant, jog kiekvienas turėtų tvirtą savo tautos istorijos supratimą ir žinių gausą tam, kad būtų susipažinęs su praeities istoriniais bei politiniais įvykiais ir sugebėtų kritiškai vertinti dabartinius politinius sprendimus, geopolitinius kontekstus bei nepasiduotų istorinių faktų falsifikavimui.

Protmūšį sudarė 4 turai. Temos: Lietuvos istorija nuo valstybės susikūrimo iki dabar. Buvo ir lengvų klausimų, kuriuos paprastai mokiniai išmoksta per istorijos pamokas. Bet buvo ir tokių, kurie reikalavo apsiskaitymo, erudicijos, gilesnio istorijos išmanymo, pvz. Pikuolis, Kerštas, Slibinas, Giltinė. Kieno tai vardai? Vytautas su Faustu žiūri Nakčiai ir Kardui tiesiai į akis.  Apie ką čia kalbama? Kokia asmenybė pavaizduota ant į apyvartą neišleisto 1000 litų banknoto? Įvardinkite asmenį, kuris 2009-03-12 Lietuvos Respublikos Seimo pripažintas kovojusios su okupacija Lietuvos valstybės vadovu, faktiškai vykdžiusiu Respublikos Prezidento pareigas. Buvo ir tokių, kurie reikalavo pastabumo, pvz. Ar gerai žinote Tautinę giesmę? Nurodykite kelintame posme bei kelinta posmo eilutė yra pateikta:  „Tegul dirba Tavo naudai“. Klausimas atrodo nesunkus, bet laiko skirta 1 minutė, todėl imtas deklamuoti himno tekstas, skaičiuojant eilutes. Šis protmūšis buvo puiki galimybė daugiau sužinoti Lietuvos istorijos momentų, išplėsti savo akiratį.

Gimnazijoje konkurso koordinatorė – Gimnazijos mokinių tarybos prezidentė J. Ivanova. Jai talkino istorijos mokytojos V. Urbelionienė ir N. Mikalonytė.

Gimnazijos informacija

cof

cof