Sferinis planetariumas

Gruodžio 14-15d. gimnazijoje lankėsi sferinis planetariumas. Mokiniai turėjo galimybę nukeliauti į kitas planetas, pamatyti naujų pažintinių filmų bei sužinoti daug įdomių dalykų, kas dedasi už mūsų Žemės ribų.

Sfe­ri­nis kinas – labai įdomi netra­di­ci­nio ugdymo pamoka ir nau­dinga pra­moga, kurios metu ne tik mokaisi, bet ir pasi­junti lyg tik­ras ast­ro­no­mas, galin­tis bend­rauti su žvaigž­dė­mis, pla­ne­to­mis. Prog­ra­mos metu ste­bė­jome tri­matę erdvę (3D). Visi jau­t­ė­mės taip, lyg gulė­tume po atviru dan­gumi.

Žiūrėdami filmą turėjome galimybę sužinoti apie teleskopus, jų okuliarus, reflektorius, galaktikas (pasigrožėti jų vaizdais), žvaigždes, Galilėjaus palydovus.  Jame pasakojama, kaip anksčiau žmonės tikėjo, jog žemė yra galaktikos centras , kad viskas sukosi aplink ją. Vėliau Kopernikas  manė, jog visatos centru buvo saulė, tačiau to neįrodė. Per visą kupolą besisukantys vaizdai, krintančios žvaigždės sudarė tikrovišką reginį.

Mokiniams ir mokytojams patiko netradicinė pamoka, kurioje buvo galima ne tik žiūrėti nerėgėtus vaizdus, bet ir pasijusti neįtikėtinų bei neapčiuopiamų įvykių dalyviais.

Gamtos mokslų metodinės grupės pirmininkė L. Sabolevskienė

1555641 15536670_