Saugesnio interneto savaitė

Tiek suaugęs, tiek vaikas turi išmanyti, kaip saugiai naršyti internete ir nepasiklysti jo džiunglėse. Programa ,,Saugesnis internetas“ nuo 2005 m. ėmė veikti ir Lietuvoje.

Vasario 7-oji paskelbta tarptautine saugesnio interneto diena, o 2017 m. paminėta ir mūsų gimnazijoje. Visą savaitę mokiniai buvo kviečiami pamąstyti apie interneto poveikį. Savo žinias apie saugumą internete kiekvienas galėjo pasitikrinti  viktorinoje  ,,Ar žinai atsakymus į visus klausimus?“, o jei savo išmanymu suabejojo, turėjo galimybę susipažinti su saugaus elgesio internete taisyklėmis.

7, I-IV gimn. klasių mokiniai per informacinių technologijų pamokas galėjo stebėti vaizdo medžiagą apie neigiamą, neretai ir žalingą interneto poveikį bei saugų naršymą, kartu su mokiniais buvo diskutuojama apie interneto naudingumą, buvo aptarti jo privalumai bei trūkumai. Visgi buvo pastebėta, kad ,,internete sklinda anoniminės žinutės, virusai, patyčios, smurtiniai vaizdai, plinta iškreipta, neteisinga informacija“. 5-os klasės mokiniams buvo rodomas spektaklis-pasaka „Katinėlis ir gaidelis“, kuriame buvo kalbama apie tai, kas atsitinka, kai internete nesilaikoma saugumo taisyklių.

Saugesnio interneto dienos paminėjimas prasmingas tuo, kad skatina pamąstyti ne tik apie saugų naršymą interneto erdvėje, bet ir apie svarbiausius saugumo įgūdžius šiuolaikiniame informacijos pasaulyje.

Mokytoja Miroslava Aziulevičienė

20170208_094010 20170213_090554