Protų mūšis

Birželio 1 d. Lentvario miesto bibliotekoje istorijos mokytoja Vaiva Urbelionienė 6b klasės mokiniams organizavo Protų mūšį. Jį sudarė 4 turai po 10 klausimų. Pirmame ture reikėjo atsakyti į klausimus iš Senovės istorijos: koks vyriausio grakų dievo vardas, kaip senovės Romoje buvo vadinami nekilmingi piliečiai, kas yra gladiatorius, kada žlugo Vakarų Romos imperija, kokia yra žydų religija, kas, pasak Biblijos, buvo Jėzaus tėvas ir motina ir t. t. Antrasis turas buvo iš viduramžių ir naujųjų laikų pradžios: kaip vadinosi vienos profesijos amatininkų susivienijimas, kokius žinote viduramžių architektūros stilius, kas atrado Ameriką, kas išrado knygų spausdinimo būdą, kas yra indulgencija, kas buvo reformacijos pradininkas ir pan. Trečiame ture buvo klausimai iš naujųjų laikų: kas yra giljotina ir Bastilija, kada prasidėjo Pirmasis pasaulinis karas, kokia valstybė XIX a. turėjo daugiausiai kolonijų, koks išradimas davė pradžią pramonės perversmui ir t. t. Ir ketvirtas turas patikrino mokinių žinias iš naujausiųjų laikų istorijos: reikėjo žinoti paskutinį Rusijos carą, Vokietijos ir SSRS diktatorius, koks žmogus pirmasis pakilo į kosmosą, paaiškinti sąvokas Šaltasis karas ir Holokaustas ir t. t. Varžėsi 5 šeštokų komandos po 4 mokinius: Bananai, Kareivės, LMGV gvardija, BRB komanda ir Istorijos princesės. Protmūšį ir laimėjo pastarosios, surinkusio 36 taškus. Antroje vietoje liko LGMV gvardija su 28 taškais, trečioje – Kareivės ir BRB komanda su 27 taškais. Bananai surinko 19 taškų ir liko ketvirtoje vietoje. Taip šeštokai pasikartojo ir pasitikrino savo žinias, ką jie išmoko šiais mokslo metais.

Dėkojame bibliotekos kolektyvui talkinusiam protmūšyje skaičiuojant taškus ir įsileidusiam į savo jaukias patalpas šį lietingą rytą. Išsigiedrijus bibliotekos šeimininkės pakvietė vaikus paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną ir bibliotekos kiemelyje spalvotomis kreidelėmis sukurti žydinčią gėlių pievą, o taip pat romantiškai  pūsti mirguliuojančius muilo burbulus.