Projektas ,,Šiaurės šalių literatūros savaitė“
Paskelbta: 2020 lapkričio 19
plakat-baltiskt-page-001

Mūsų gimnazijos mokiniai ir mokytojai prisijungė prie tarptautinio projekto ,,Šiaurės šalių literatūros savaitė“,  kurio tikslas yra puoselėti garsinio skaitymo ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo.

Šių metų skaitymų tema – ,,Šiaurės šalys ir pasaulis”.   Skaitėme knygas, vartėme enciklopedijas ir žinynus, tyrinėjome žemėlapius. Bibliotekoje eksponuojama šio projekto plakatų kolekcija. Lapkričio 9 d. – didžiąją skaitymų dieną – prie projekto prisijungė lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Giedrė Jurevičienė, Austėja Sosnovskytė, Jovita Urmulevičienė, Vilma Zadyrkiene, priešmokyklinės grupės mokytoja Agnė Požarnenkova ir anglų kalbos mokytoja Irmantė Jakimčikė. Projektas apjungė priešmokyklinės grupės vaikus, 5a, 5b, 6a, 6c, 7b, IIa, IIc klasių mokinius. Mokiniai skaitė Kristine Roskifte ,,Visi iki vieno“ ir Jakob Wegelius ,,Žudiko beždžionė“ knygų ištraukas, patikusias teksto vietas komentavo, analizavo, kas buvo įdomu, kas netikėta, kokiu asmeniu kalbama tekste. Pasak mokytojos Giedrės, ,,tekstas mokinius sudomino, jie pripažino, kad skaityti įdomią knygą būna visai smagu“. Mokytojos Jovitos penktokai garsiai skaitė knygos ,,Visi iki vieno“ ištrauką, vėliau patys bandys kurti panašaus tipo tekstą ir jį iliustruoti. Septintokai garsiai skaitė knygos ,,Žudiko beždžionė“ ištrauką, aptarė romano žanrą, rašymo stilių. Mokytojos Austėjos mokiniai skaitė ir kūrė iliustracijas su dialogais. Mokytoją Vilmą džiugino, kad apie 30 proc. mokinių norėtų perskaityti visą knygą, o ne jos ištraukas. Ypač mokinius nustebino, kad knygos pasakotojas – beždžionė. Mokytoja Irmantė su II a klase perskaitę ,,Žudiko Beždžionė“ ištrauką, diskutavo, kas galėtų būti žudikas ir kas galėtų būti beždžionė.

Knygų skaitymas skatina mąstymą, kviečia diskutuoti, plečia žodyną bei lavina vaizduotę. Dėkojame mokytojoms ir jų mokiniams, dalyvavusiems projekte.

Gimnazijos bibliotekos informacija

001002003004