Projektas „Kalbu apie praeitį“ suteikia naujų galimybių

Šį rudenį Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijoje vykdomas projektas „Kalbu apie praeitį“. Vykdant projektą lietuvių kalbos mokytojų iniciatyva gilinamasi į gimnazijos bei šeimos vertybes, istoriją. Mokiniai pasakojo  senų daiktų istorijas, ieškojo tėvų mokyklinių nuotraukų, jas aprašinėjo, domėjosi mokyklos istorija. Istorijos mokytojos organizavo mokinių diskusijas „Pilietiškumas šiandien – ar aš esu pilietis?“, siejo pilietiškumo sąvoką su šiandieniniu gyvenimu bei istorija.

Kadangi teko mokytis karantino sąlygomis, mokiniai darbus pristatinėjo bei pateikė nuotoliniu būdu, vaizdo susitikimų metu. Dirbant nuotoliniu būdu nenukentėjo mokymasis viešai argumentuoti savo nuomonę, tobulinti pristatymo, raiškos įgūdžius. Pasibaigus karantinui geriausių pristatymų bei tiriamųjų darbų autoriai bus apdovanoti atminimo dovanėlėmis bei padėkos raštais. Pagal projekto metu atrinktas nuotraukas kuriamos fotodrobės, montuojama eksponavimo sistema aktų salėje. Projektas suteikė galimybę įamžinti svarbias gimnazijos istorijos akimirkas.

Renovuotai mokykla šis projektas suteikė galimybę materializuoti sąsają su praeitimi kuriant gimnazijos mikroklimatą, galimybę išsaugoti brangias istorines akimirkas bei sukurti ir deramai eksponuoti išliekamąją vertę turinčias fotodrobes, įamžinti gimnazijos istorijai svarbius faktus.

Dėkojame Trakų rajono savivaldybei – pagrindinei projekto rėmėjai. Taip pat už paramą esame dėkingi projekto partneriui VĮ „Tautos paveldo tyrimai“.