Praktinis pažinimas technologijų ugdymo procese
Paskelbta: 2018 gruodžio 4
1462879798_cdbvlitekstile7-10klz1

Kasmet mūsų gimnazijos I-ų klasių mokiniai mokslo metų pradžioje turi integruotą technologijų kursą. Šis kursas skirtas Lietuvos ūkio šakoms pažinti, išsamiai išnagrinėti profesijas bei mokymosi galimybes norint dirbti vienoje ar kitoje ūkio šakoje. Minėto kurso kontekste ypač svarbus praktinis pažinimas. Šiais metais atsirado puiki galimybė aplankyti net tris Lentvaryje esančias įmones, kurios maloniai sutiko priimti mokinius lapkričio 26 d. – 29 d.  ir parodyti savo įmonės technologinius procesus bei supažindinti juos su darbo subtilybėmis. Česlovas Žukauskas, UAB „Eniras“ direktorius, plačiai papasakojo mokiniams apie dabartinę  buvusios garsios gamyklos „Kaitra“ teritoriją, kurioje šiuo metu veikia daug įvairių įmonių. Supažindindamas su UAB „Eniras“ veikla, jis  pristatė įvairius elektros ir elektronikos gaminius, kurie labai sudomino mokinius.

Taip pat labai maloniai mus pasitiko ir UAB „Gijona“ atstovai. UAB „Gijona“ apima elektronikos, elektromechanikos sritis, ji surenka itin sudėtingus elektronikos komponentus, kurie gabenami į Vokietiją. UAB „Gijona“ darbuotojai pasižymi aukšta kvalifikacija, ten naudojamos  modernios technologijos, kurios ir užtikrina puikią elektronikos gaminių kokybę. Įmonės sistemų kokybės vadovas Stanislovas Micievski lydėjo mokinius parodydamas gamybos procesus įvairiuose įmonės cechuose ir tuo pačiu pristatydamas kiekvieno cecho veiklą.

Ne mažiau įdomu buvo apsilankyti ir senojoje „Lentvario vaistinėje“. Mokinius pasitiko vaistinės savininkė Margarita Sinicienė. Ji papasakojo vaistinės istoriją, paminėjo, kad tai yra viena iš seniausių vaistinių Trakų rajone, kuri iki šiol gamina vaistus pagal individualius žmogaus poreikius. Mokiniams buvo įdomu išgirsti apie farmacininko profesiją, kuri reikalauja ypatingo kruopštumo, atidumo bei aukšto išsimokslinimo.

Esame labai dėkingi šių įmonių vadovams, kad maloniai sutiko priimti mokinius ir tikimės tolesnio bendradarbiavimo.

 

Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos technologijų mokytojos O. Kietavičienė ir H. Stachovskienė