Pažink savo tautos kostiumą

Kadangi 2017-ieji  – Tautinio kostiumo metai, tai ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai skyrė didelį dėmesį šiai temai. Veiklų ciklą mažieji ir jų auklėtojos užbaigė edukacine veikla ,,Pažink savo tautos kostiumą“. Šio renginio metu vaikai žiūrėjo dokumentinius filmus apie lietuvių tautos tradicinius drabužius, tautinės juostos gamybos procesą, taip pat stebėjo lietuvių liaudies šokį ,,Klumpakojis“ ir patys bandė jį pašokti.

Džiugu, kad vaikai domėjosi tautiniais lietuvių kostiumais, noriai nagrinėjo jų raštus, spalvas. Ikimokyklinukai turėjo galimybę pasimatuoti vaikiškus tautinius kostiumus. Domėdamiesi senovine tautine apranga, vaikai susipažino su kultūrinėmis tradicijomis, tautiniu menu, amatais. Ši pažintis – tarsi žingsnis į Lietuvos senovę bei protėvių palikimo vertės supratimą.

foto 1