Nuotolinis mokymas

Trakų r. Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos nuotolinio mokymosi tvarkos aprašas

Gimnazijos IKT koordinatoriai – informacinių technologijų vyr. mokytoja Jovita Širvytė ir informacinių technologijų mokytoja metodininkė Miroslava Aziulevičienė. IKT koordinatoriai nuotolinio mokymo metu konsultuoja mokytojus, mokinius ir jų tėvus skaitmeninių technologijų naudojimo klausimais.

IKT koordinatorių konsultavimo grafikas:

IKT koordinatorius Savaitės diena Laikas E.paštas Telefonas
Miroslava Aziulevičienė Pirmadienis, antradienis, ketvirtadienis 13.00-14.00 miroslavaaz@gmail.com 8 674 14528
Jovita Širvytė Pirmadienis, antradienis, ketvirtadienis, penktadienis 14.00-15.00 jovita.sirvyte@gmail.com 8 678 0998

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informacija

Prieš prasidedant visiems naujam nuotolinio mokymosi etapui, dalijamės keletu patarimų mokinių #tėveliams.

Jei turite daugiau klausimų, jų pasiteirauti galima vaiko mokytojo ar mokyklos administracijos.

🔘Priemonės. Mokyklos jau turi būti susisiekusios su mokiniais ir šeimomis, išsiaiškinusios, kokias priemones – kompiuterį, išmanųjį telefoną, interneto ryšį – mokiniai namie turi, ko trūksta. Priemonėmis mokykla mokinius aprūpins, kai tik galės.

Jeigu šeimoje yra ne vienas mokyklinio amžiaus vaikas ir neturite kelių kompiuterių, nedelsdami kreipkitės į mokyklą.

🔘Dienotvarkė. Kartu su vaiku nustatykite reguliarų dienos režimą, kurio jis privalo laikytis, kaip kad ir eidamas į mokyklą. Pasirūpinkite, kad vaikas laiku atsikeltų, pavalgytų, laiku eitų miegoti, pasportuotų, kasdien pajudėtų. Jei įmanoma, mokymuisi parinkite ramią, šviesią patalpą, kurioje įrengtas saugus elektros tinklas, o internetas veikia be trikdžių.

🔘Pagalba. Mokyklos pateiks konkrečius patarimus, kaip prisijungti prie virtualių konferencijų kambarių, vaizdo pokalbių. Kai kurios mokyklos yra paskyrusios ir IT konsultantus mokiniams bei tėvams.

🔘 Tvarkaraštis. Mokyklos yra parengusios pamokų tvarkaraščius, su jais supažindina mokinius ir jų tėvus. Mokykla gali spręsti dėl pamokų skaičiaus per savaitę. Jis gali būti kitoks nei anksčiau, kai mokykla dirbo įprastu režimu.

🔘Pamokos. Pamokos trukmė gali būti ne 45 min. Ji priklausys nuo pamokos scenarijaus, skiriamų užduočių, pamokos tikslų. Pamoka gali būti su trumpomis pertraukėlėmis. Nuotoliniu būdu bus vedamos visų dalykų, taip pat ir kūno kultūros, technologinio ugdymo, muzikos ir kt. pamokos.

🔘Namų darbai. Ar mokiniams skirti namų darbų užduotis, bus susitariama mokykloje. Veikiausiai užduotys bus kitokios. Pvz., mokinys, atlikęs užduotį, ją turės nufotografuoti, įkelti į mokymosi aplinką.

🔘Vertinimas. Kiekvienas mokytojas iš anksto informuos mokinius apie pasiekimų vertinimą: ar jis išlieka toks pats, kaip anksčiau, ar kinta. Mokytojai atsižvelgs į tai, ar visi vaikai turėjo galimybes vienodu laiku įsijungti į nuotolinį mokymą, ar turėjo reikiamas priemones.

🔘Palaikymas. Palaikykite savo vaikų, ypač jaunesnių, motyvaciją mokytis, nes jiems gali trūkti mokytojo vadovavimo. Paklauskite vaiko, kaip jam sekasi, ką uždavė mokytojai, ko jis išmoko, kaip buvo įvertintas. Jei reikia, pasiūlykite pagalbą. Paprašykite savo vaiko išmokyti Jus naujų dalykų. Pradinukui padėkite susidaryti dienos mokymosi planą.

🔘Bendravimas su vaiku. Šiuo metu su vaiku geriau bendrauti daugiau: padrąsinkite, priminkite, kad patirti sunkumų mokantis ir atliekant paskirtas užduotis yra normalu. Taip pat normalu ir tai, kad mokymosi tempas bent iš pradžių bus lėtesnis, galbūt ne viską pasiseks atlikti laiku.

🔘Bendravimas su mokytoju. Kaip ir iki šiol, tėvai galės sekti vaiko pažangą el. dienyne, taip pat susisiekti su mokytojais telefonu, elektroniniu paštu, kitomis nuotolinio komunikavimo priemonėmis. Mokykla pasirinks būdus, kaip bendraus su mokinių tėvais, kaip organizuos virtualius susitikimus.

🔘Švietimo pagalba. Virtualiu būdu galės būti teikiamos ir logopedo individualios pratybos. Jeigu reikės, vaizdo konferencijomis, telefonu, el. paštu konsultuos ir socialiniai pedagogai, psichologai.

🔘 Būreliai. Vaikams vyks ir neformaliojo ugdymo užsiėmimai, kuriuos įmanoma rengti nuotoliniu būdu.

VISA PAGRINDINĖ INFORMACIJA BUS TEIKIAMA PER MANO DIENYNĄ 

https://www.manodienynas.lt/1/lt/public/public/home

INFORMACIJA MOKINIAMS

Zoom programa parsisiuntimui

https://play.google.com/store/apps/details?id=us.zoom.videomeetings&hl=lt

Kaip naudotis zoom programa

Telefone  https://www.youtube.com/watch?v=eYkOspXK07I

Komiuteryje  https://www.youtube.com/watch?v=z5r14m50C0k

NAUDINGA INFORMACIJA

nuotolinis policija_perspeja elektronines-patycio