Netradicinė tradicinė „Lietuvių kalbos savaitė“
Paskelbta: 2020 balandžio 30
6a emilija

Jau 19 metus mūsų gimnazijoje vykdomas respublikinis projektas „Lietuvių kalbos savaitė“ šiemet pirmą kartą vyko netradiciškai: teko atsisakyti viktorinų, konkursų, baigiamojo renginio, susitikimo su projekto partneriais – Marijampolės Sūduvos gimnazijos mokiniais ir jų mokytojais.

Bet, kaip sako liaudies išmintis, nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Šiemet visi gimnazijos mokiniai dalyvavo dailyraščio konkurse. Mokytojos trumpai priminė dailyraščio reikalavimus ( aiškia (lengvai įskaitoma) ir gražia rašysena rašytinėmis raidėmis parašytas raštas).

Su mokiniais buvo aptarta, kad puoselėti rašymą ranka elektronikos ir klaviatūrų amžiuje yra nepaprastai svarbu. Juk mokslininkai teigia, kad siekimas rašyti daliai, ugdo daugelį asmens charakterio bruožų: pastabumą, dėmesingumą, susikaupimą, tvarkingumą, estetinį skonį. Šių savybių šiandienos gyvenime labai reikia, nes dėl itin greito gyvenimo tempo ir padidėjusio informacijos srauto jas vis sunkiau išsiugdyti.

Mokytojas maloniai nustebino, kad visi mokiniai, pasirodo, geba rašyti aiškiai, dailiai. Tiesa, patys mokiniai, ypač II-IV kl., teigė, kad tai iš jų pareikalavo ypatingo susikaupimo, pripažino, kad daugelis buvo net primiršę, kaip taisyklingai rašomos kai kurios raidės.

Džiaugiamės visais savo mokiniais, dalyvavusiais dailyraščio konkurse, kurio  tikslas – ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius, išrinkti gražiausią ir originaliausią rašyseną turinčius gimnazijos mokinius.

Dailyraščio konkurso nugalėtojai:

5-6 kl.    I vieta  Agnė Jurkevičiūtė 6b   II vieta  Augustina Šatevičiūtė 5a   III vieta  Emilija Lučinskaitė 6a

7-8 kl.   I vieta  Brigita Šukelytė 7a   II vieta  Sandra Vaidogaitė 7a    III vieta  Emilija Šatevičiūtė 8c

I-II kl.   I vieta  Goda Bendzelauskaitė IIc   II vieta  Rosvita Rudėnaitė IIc   III vieta  Vitalija Ališauskaitė Ib

III-IV kl.    I vieta  Dominyka Nareikaitė IIIb   II vieta  Kirilas Šeršniovas IIIb   III vieta  Gabrielė Saverinaitė IIIa

SP kl.         Karolis Vyližinskij I sp     Leonidas Ivanovas I sp

Tikimės, kad ateinančiais metais vėl galėsime rungtis įvairiose viktorinose bei konkursuose, galėsime susitikti su projekto partneriais – Marijampolės Sūduvos gimnazijos mokiniais ir jų mokytojais.

Lietuvių kalbos mokytojos

6 b agneGoda IIcAugustinos 5aBrigitos 7aDominykos IIIbKirilo IIIbRosvita IIc Vitalijos Ib