Netradicinė literatūros pamoka bibliotekoje

Šių metų gegužės 3 d. Motiejaus Šimelionio gimnazijos l-lll klasių mokiniai dalyvavo Lentvario miesto bibliotekoje vykusioje netradicinėje literatūros pamokoje – susitikime su rašytoja Ieva Toleikyte – knygos ,,Garstyčių namas“ autore. Miela ir žodžių kišenėje neieškanti mergina papasakojo ne tik apie savo kūrybos kelią, bet ir išsakė nuomonę apie tai, jog yra be galo svarbu nelaukti tinkamo laiko ir kitų žmonių pagalbos, o patiems susiorganizuoti šventę ir džiaugtis gyvenimu. Iš pirmo žvilgnio smulki ir miela panelė vėliau paaiškėjo esanti drąsi ir savimi pasitikinti asmenybė, nebijanti nuotykių ir išbandžiusi savo galimybes ne tik literatūros srityje. Paklausta, ką yra nuveikusi gyvenime, rašytoja šyptelėjo ir susimąstė – veiklų, pasirodo, būta ir yra nemažai: skandinavų kalbų studijos Vilniaus universitete, dabar literatūros dėstytojos darbas, tekstų iš danų kalbos vertimas, kūrybinė veikla muzikos grupėje bei tranzitu ( ir ne tik) apkeliautas nemažas skaičius šalių. Beje, visi netgi turėjo galimybę išgirsti porą grupės ,,Elas ir Spaikis“, kurioje dainuoja Ieva Toleikytė, dainų (tekstus ir muziką daugiausia kuria pati autorė). Tad popietė, praleista su rašytoja, tikrai neprailgo ir paliko mokiniams daug įspūdžių. Ieva Toleikytė ne tik suteikė jaunimui  informacijos apie skandinavų kalbos studijų ypatybes bei perspektyvas, bet ir įkvėpė jiems pasitikėjimo savimi ir minčių apie tai, jog viskas įmanoma, tik reikia neprarasti noro ir pačiam ieškoti, būti aktyviam. Taigi, atsisveikindami išklausėme dar vieną merginos  kūrinį, kurį atliko akomponuodama ukulėle (maža havajietiška gitara) ir išsiskirstėme kupini pasitikėjimo savo jėgomis ir ateities vilčių.

Laura Kasparavičiūtė, lllb

DSCF2180gr lkh