Netradicinė fizinio ugdymo veikla
Paskelbta: 2020 spalio 15
IMG_6837

Fizinis aktyvumas labai svarbus dabartiniams mokiniams, jo labai stinga, nes dauguma vaikų gana dažnai linkę aktyvias veiklas iškeisti į laiką prie monitoriaus ar telefono ekrano.  Aktyviai leisti laisvalaikį gamtoje – tai galimybė daugiau laiko pabūti drauge su šeima, susirasti draugų ar bendraminčių, stiprinti savo sveikatą bei fizinį pajėgumą.

Kad gerai jaustumėmės, būtume sveikesni, neužtenka tik kartas nuo karto pabėgioti, pažaisti, pasivažinėti dviračiu ar pasivaikščioti. Atsižvelgiant į PSO (Pasaulinės sveikatos organizacijos) rekomendacijas, suaugusieji fiziškai aktyvūs privalo būti bent 30 min. per dieną didesnę dalį savaitės dienų, o geriausiai tai kas dieną.  Vaikams fizinis aktyvumas būtinas ne mažiau kaip 60 min., todėl rekomenduojama kiekvienam išsikelti tikslą – sportuoti, būti fiziškai aktyviais ne mažiau kaip rekomenduoja PSO, o dar svarbiau – neatidėlioti ir pradėti judėti (vadovaujantis Vilniaus visuomenės sveikatos biuro rekomendacijomis).

Spalio 9 dieną, 5a klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje dviejų valandų fizinio ugdymo veikloje, kurios metu pasirinkta sparta įveikė beveik penkių kilometrų atstumą bei aplankė Lentvario etnokultūros paveldo objektus, laisvalaikio ir edukacines erdves.  Šis fizinis aktyvumas buvo susietas su  moralinėmis vertybėmis, draugyste, bendradarbiavimu ir pagarba vienas kitam. Penktokams ši netradicinė veikla labai patiko bei padėjo suprasti, kad aktyviai ir turiningai praleistas laikas gamtoje – tai dar ir puiki galimybė stiprinti draugystę,  kurti  vieningą komandą bei gerinti klasės mikroklimatą.

5a klasės auklėtoja Ramutė Kontorovičienė

IMG_6829IMG_6842