Naujasis Ozono sluoksnis
Paskelbta: 2020 gruodžio 13
001

Gimnazijos Mokinių Taryba baigė įgyvendinti projektą ,,Naujasis Ozono Sluoksnis”.

Spalio mėnesį gimnazijoje vyko pirmieji du projekto „Naujasis Ozono sluoksnis“ įgyvendinimo etapai. Pirmasis renginys buvo skirtas II-IV gimnazinių klasių mokiniams. Renginio tikslas – supažindinti mokinius su klimato kaitos priežastimis ir galimomis pasekmėmis. Mokiniai renginio metu klausė paskaitos, kurią vedė jauna aktyvistė iš Kauno Paulina Kasčiukaitytė. Ji pasidalino ne tik geromis įžvalgomis apie tai, kas gali nutikti pasaulyje, jei nebus nieko daroma dėl klimato kaitos, bet taip pat davė patarimų, kaip mes kiekvienas galime tapti tvariais vartotojais. Antroje renginio dalyje moksleiviai dirbo grupėse ir bandė atsakyti į klausimą:  „Kaip mūsų gimnazijos bendruomenė gali prisidėti prie švaresnės aplinkos kūrimo?“. Renginio metu išsakytos mintys ir moksleivių pateikti pasiūlymai padės gimnazijos bendruomenei įgyvendinti iniciatyvą, kurios metu visi bus skatinami tapti atsakingesniais vartotojais. Antrasis etapas vyko gimnazijos kiemelyje. Gimnazijos Mokinių taryba kartu su Jaunųjų gamtininkų būreliu „Ateitis“, globojamu Lentvario urėdo S.Miliausko ir vadovaujamu biologijos mokytojos L.Sabolevskienės, pasodino tris nedidelių medelių sodinukus ir vieną ąžuoliuką. Pasodinti medeliai ne tik puoš gimnazijos aplinką, bet ir grynins orą sugerdami anglies dioksidą ir išskirdami daugiau deguonies.

Vėliau, jau karantino metu, gimnazijos mokiniai ir mokytojai buvo pakviesti dalyvauti fotografijų konkurse ,,Kaip aš stabdau taršą per karantiną?“ ir taip prisidėti prie tvaraus vartojimo idėjos skleidimo bei parodyti, kaip namuose paprastais būdais galima būti sąmoningais vartotojais, nes sveika, tvari aplinka bei neužteršta gamta yra didžiausias žmonijos turtas ir būtina sąlyga žmonijai išlikti. Nuo to, kaip yra naudojami žemės resursai, kurie nėra begaliniai, kaip yra vartojamos žemės teikiamos gėrybės, priklauso mūsų visų ateitis.

Paskutinis šio projekto etapas vyko gruodžio 7 dieną. Gimnazijos 7-9 klasių mokiniai ir svečiai iš  Onuškio Donato Malinausko gimnazijos dalyvavo online konferencijoje, kurios metu dalyviai tikrinosi žinias apie ekologiją spręsdami klausimyną www.quizziz.com platformoje, abi gimnazijos pasidalino, kaip jos prisideda prie tvaresnės aplinkos, kokiomis veiklomis užsiima ir kaip skatina tvarų vartojimą savo bendruomenėje. Konferencijoje taip pat dalyvavo  iniciatyvos „Išpakuota“ komanda, kuri kuria tinklalaides, rašo straipsnius, piešia edukacines iliustracijas bei nuolat ieško naujų būdų, kaip populiarinti tvarų gyvenimo būdą ir kalbėti apie painius ekologijos klausimus linksmai ir suprantamai. Konferencijos svečiu taip pat buvo ir Lietuvos Moksleivių Sąjungos atstovė, kuri pristatė, kaip ši organizacija, vienijanti daugiau nei 500 Lietuvos mokyklų mokinių savivaldų, prisideda prie ekologinių problemų sprendimo skatindama Lietuvos moksleivius atkreipti dėmesį į problemas ir ieškoti jų sprendimo būdų.

Projektui pasibaigus, labai džiaugiamės pasiektais rezultatais ir aktyviu mokinių dalyvavimu. Kiekvienas dalyvavęs mokinys gaus po aplinkai draugišką dovaną, kuri, kaip tikimės, ne tik ilgai tarnaus, bet ir primins apie ekologijos grėsmę bei apie mūsų įvykusį projektą.

Mokinių tarybos kuratorė Vita Sadauskienė

002003004008005006007009010