Nacionalinis diktantas – ne tik raštingumo patikrinimas
Paskelbta: 2018 kovo 2
IMG_4356

Kovo 2 d.  visi lietuvių kalbos gerbėjai buvo kviečiami rašyti Nacionalinį diktantą. Diktanto transliacija per LRT radiją ir internetu prasidėjo 11 val. Diktantas Lietuvoje organizuojamas jau vienuoliktą kartą. „Diktantas yra kalbos šventė, o ne griežtas žinių patikrinimas. Tad rašyti kviečiame visus. Prireiks tik radijo ar interneto transliacijos, popieriaus ir rašiklio“, – sakė Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė.

Gimnazijos direktorius Jonas Kietavičius drauge su vyresniųjų klasių mokiniais ir finansininke Renata Saboniene šį penktadienį dalyvavo nacionalinio diktanto rašyme Lentvario miesto bibliotekoje. Nacionalinį diktantą kartu su VšĮ Pilietinės minties institutu organizuoja Vilniaus prekybos paramos fondas „Dabar“, aktyviai kviečiantis visus neabejingus gimtosios kalbos mylėtojus prisidėti prie lietuviško žodžio puoselėjimo.

Pernai Nacionalinį diktantą rašė daugiau nei 33 tūkst. žmonių.

Diktanto tekstas bus paskelbtas kovo 5 dieną svetainėse www.diktantas.lt, DELFI ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais).

Nacionalinis diktantas – ne tik raštingumo patikrinimas, bet ir bendruomenės vienijimas, pilietiškumo ir gimtosios kalbos puoselėjimas. Džiaugiamės, kad gimnazijos bendruomenė noriai priima iššūkius ir dalyvauja nacionaliniuose renginiuose.

Gimnazijos informacija

IMG_4353