Muzikinis ugdymas neformalių užsiėmimų metu
Paskelbta: 2020 gruodžio 14
unnamed

Šių metų rudenį Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijoje savo veiklą pradėjo dainuojamosios poezijos būrelis. Vadovaujami mokytojo Stanislovo Karaliaus mokiniai mokosi groti gitara, dainuoti ir akompanuoti.

Trakų r. savivaldybei paskelbus neformalaus ugdymo projektų finansavimo konkursą atsirado galimybė išplėsti veiklą. Gimnazijos projektas ,,Gitara: teorija ir praktika” gavo finansavimą. Už gautas lėšas įsigyti nauji instrumentai, suplanuoti papildomi užsiėmimai, koncertas, edukacinė pamoka. Dėkojame Trakų rajono savivaldybei už suteiktas galimybes.

Pandemija pakeitė užsiėmimų formatą, tačiau nesustabdė mokinių noro išmokti  Repeticijos persikėlė į virtualią erdvę. Intensyvių pratybų metu mokiniai išmoko atlikti pirmuosius kūrinius. Gruodžio 7 dieną vyko atvira pamoka ,,Gitaros ir jų giminaitės”, kurią nuotoliniu būdu vedė būrelio vadovas ir Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro instrumentinės studijos vadovas Artūras Petruoka. Nuotolinės edukacinės pamokos metu mokiniai praplėtė muzikinį akiratį. Pamokoje A. Petruoka pristatė 16 instrumentų. Mokiniai pamatė ir susipažino su įvairiomis gitaromis, jų porūšiais, grojimo technikomis, išgirdo skirtingus skambėjimo tembrus.

Ateities planuose – koncertas ,,Raudoni vakarai”. Atvykti į šį renginį pažadėjo šio projekto partneriai: Vilniaus neįgaliųjų dienos centro ansamblis ,,Ramu” ir Vilniaus ,,Saulėtekio” daugiafunkcio centro – mokyklos dainuojamosios poezijos studijos ugdytiniai.

Mokiniai, turėdami tinkamus instrumentus, gali toliau tobulinti savo muzikinius gebėjimus, vystyti meninę kompetenciją, koncertuoti. Tyrėja Anita Collin pagrindė, kad kai grojame muzikos instrumentu, tai smegenys dirba tokiu aktyvumu, tarytum kūnas treniruotės metu, todėl ir mes tikimės, kad mokymasis groti paskatins vaikų kūrybines ir mąstymo galias, sudarys prielaidą kitokiam laisvalaikio praleidimui.

Projekto vadovas Stanislovas Karalius