Mūsų moksleiviai dalyvavo diskusijų festivalyje „Būtent!“

Š.m. rugsėjo 8 d. mūsų gimnazijos I-IV klasių moksleivių komanda kartu su anglų kalbos mokytoja Neringa Šakiniene dalyvavo diskusijų festivalyje „Būtent!“ – atvirame, nepolitiniame, nemokamame renginyje, kurio tikslas – skatinti šalyje diskusijų ir įsiklausymo kultūrą, toleranciją skirtingiems požiūriams, pilietinį įsitraukimą ir gerinti priimamų visuomenei svarbių sprendimų kokybę. Šis festivalis vyko Birštone, mūsų moksleiviams nemokamai nuvykti į renginį sudarė galimybę Atviros Lietuvos fondas.

Geriausiai apie tai, ką veikė ir matė, gali pasakyti patys moksleiviai.

„Buvo labai informatyvi bei įdomi patirtis. Dalyvavome ALF bei muzikiniame protmūšiuose, kuriuose galėjome išbandyti save, taip pat sužinojom daug naujų dalykų. Ėjome į atskiras erdves, kur galėjome patikrinti savo žinias apie traukinius (geležinkelius) ar įžymius pasaulio žmones. Tačiau man iš visų veiklų, kur dalyvavau, labiausiai patiko diskusija „Socialinės inovacijos: ir geri darbai būna verslūs”. Kadangi visada noriu padėti kitiems žmonėms, man ši diskusija buvo įrodymas, kaip galima suderinti verslą ir pagalbą žmonėms. Be abejo, tai labai motyvavo.“ (Alvita Daudaitė, IVb kl.)

„Esu labai laiminga, jog turėjau galimybę sudalyvauti diskusijų festivalyje “Būtent!” Šis festivalis buvo ne tik smagus laiko praleidimas, bet tai vieta, iš kurios kiekvienas galėjome išsinešti nepaprastai daug! Dalyvavome įvairiose diskusijose, iš kurių didžiausią įspūdį man paliko socialinio verslumo diskusija. Taip pat išbandėme savo jėgas ir dviejuose protmūšiuose, abiejuose mūsų gimnazijos komanda užėmė 3 vietas. Aplankėme ir atskiras erdves, kuriose ne tik turėjome progą įsiamžinti skirtinguose Europos kampeliuose, bet ir pasitikrinome, kiek žymių pasaulio žmonių pažįstame. Šis festivalis buvo vieta, iš kurios išsinešiau ne tik daug gerų emocijų, naujų žinių, bet ir daug motyvacijos visiems mokslo metams! (Viltė Nareikaitė, IVb kl.)

„Dalyvavome „Tvarios Lietuvos” diskusijoje apie nevyriausybines organizacijas, sužinojome daug naujo, dalyvavome protmūšyje, žaidėme daug žaidimų (nuo šaradų iki važinėjimo su dviračiu) ir daugybėje kitų veiklų, kur buvo galima plačiau susipažinti su Europa, kitomis Lietuvoje esančiomis organizacijomis. Dar man asmeniškai didelį įspūdį paliko mergina, kuri šiemet dalyvavo „Misija Sibiras”  – labai buvo įdomu ir kilo daug klausimų, į kuriuos ji atsakė. Taip pat gavome įvairių prizų. Susipažinau su įvairių profesijų žmonėmis, radau naujų draugų. Turėjome progos susipažinti ir su pačiu Birštonu bei jo istorija. Ir labai džiugu, kad visa ta aplinka, idėjų pateikimas sugeba pritraukti motyvuotą jaunimą, labai patiko, buvo linksma, labai šauniai praleidome dieną ir tikiuosi, kad šis festivalis prasitęs ir taps tradicija.“( Justinas Šimas, IVb kl.)

„Šis festivalis man labai patiko tiek atmosfera, tiek veiklomis, kadangi galėjai pasirinkti tai, kas tau įdomu, nes buvo daug veiklų. Ypač domino tai, kad galima buvo išklausyti skirtingas žmonių nuomones, nes pranešėjai kalbėjo ne tik patys, bet ir ragino diskutuoti klausytojus. Taip išsivystė diskusijos, kuriose atsiskleisdavo blogos ir geros pusės, o tai lyg nurodydavo, ką galima būtų keisti, galimus sprendimo būdus. Buvo gerai tai, kad buvo sukurtos įvairios veiklos, kurių metų galėjai pailsėti nuo diskusijų, tokios kaip protmūšis, nes galima buvo linksmai ir naudingai praleisti laiką. Tikiuosi kitais metais taip pat vyks šis festivalis ir turėsiu galimybę dalyvauti.“ (Dovilė Kačėnaite, II kl.)

Dėkojame Atviros Lietuvos fondui už suteiktą galimybę mūsų mokiniams prisijungti prie naujai gimstančios diskusijų ir įsiklausymo bendruomenės.