,,Mano gimtinė ir aš” skatino geriau pažinti gimtąjį miestą

Trakų r. Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijoje birželio 1-10 d. kaip ir kasmet buvo organizuota dieninė vasaros poilsio stovykla ,,Mano gimtinė ir aš”, kurios metu  vyko pažintinė, kūrybinė bei pramoginė veikla, skirta socialiai remtiniems mokiniams. Šiemet stovyklautojai buvo skatinami geriau pažinti savo gimtąjį miestą. Stovyklos atidarymo dieną gimnazijos direktorius Jonas Kietavičius kalbėjo mokiniams apie būtinybę geriau pažinti savo šalį, savo miestą :  ,,Dairomės į užsienio šalis, planuojame keliones, bet kartais gerai nežinome, kokios puikios lankytinos vietos yra visai šalia mūsų. Linkiu gerai praleisti dienas stovykloje ir kuo daugiau įdomių dalykų sužinoti apie savo miestą”.

Vaikų socializacijos programa „Mano gimtinė ir aš“ – tai tęstinė programa, vykdoma jau nuo 2010 metų. Vykdant programos veiklas buvo akcentuojama gimtojo krašto ir gimnazijos istorijos svarba. Šių metų programos potemė – „Mano gimtasis miestas“. Vaikų socializacijos programa „Mano gimtinė ir aš“  sprendžia aktualią šių dienų problemą – skatina jaunimo pilietiškumo ugdymą bei pagarbą gimtajam kraštui. Įgyvendinant šią programą siekiama suteikti galimybę socialiai remtiniems vaikams geriau pažinti savo gimtinę, plėsti akiratį, kūrybingai praleisti laisvalaikį. Savo krašto pažinimas ugdo pilietiškumą ir skatina mylėti bei gerbti gimtinę.

Stovyklautojai keliavo po Lentvario apylinkes, domėjosi šių vietovių istorija bei savybėmis. Ne viena sustabdyta akimirka išliko ne tik fotografijose, bet ir kiekvieno programos dalyvio atmintyje. Saviraiškos valandėlių metu vaikai prisiminė matytas vietas, aptarė savo įspūdžius, vieni juos piešė, kiti pasakojo įspūdžius. Lentvario miesto biblioteka, kuri buvo programos partnerė, mielai sutiko padėti organizuoti ir įgyvendinti stovyklos programos veiklas.

Lentvario miesto bibliotekos vedėja Kristina Mečkovska su bibliotekininke Rūta Minkevičiene organizavo mokiniams interaktyvią kelionę po gražiausias Lietuvos vietas, pakvietė dalyvauti respublikiniame projekte „Vasara su knyga“ bei organizavo įdomią kūrybinę popietę „Padavimų skaitymai“. Stovyklautojai taip pat aktyviai paminėjo pasaulinę aplinkos apsaugos dieną dalyvaudami renginyje „Saugokime savo žemę“. Bibliotekos darbuotojos drauge su mokytojomis organizavo piešinių konkursą „Vasaros pavojai“, kurio metu buvo atkreiptas vaikų dėmesys į saugumo būtinybę atostogaujant, ypač esant prie vandens, maudantis.

Nuoširdžią padėką norėtųsi pareikšti gimnazijos mokytojams, dirbusiems stovyklos dienos vadovais, už jų kūrybingumą bei puikų darbą stovyklaujant kartu su vaikais. Mokytojų iniciatyva buvo organizuojami dienos žygiai, sporto varžybos, piešinių konkursai. Istorijos mokytoja Jūratė Baltrūnienė susitarusi su miesto kunigu Gintaru Petroniu organizavo stovyklautojams ekskursiją į Lentvario Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčią „Bažnyčios praeitis ir dabartis“. Dieninės stovyklos vaikai geriau pažino savo gimtąjį miestą, jo istoriją, miestelio gyventojų kūrybą.

Pasibaigus dieninei vasaros stovyklai, įspūdžių užteks ilgam. Linksmai prasidėjusi vasara nuteikė stovyklautojus toliau domėtis savo gyvenamąja aplinka, ieškoti, keliauti ir semtis žinių ne tik mokantis mokykloje.

Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Giedrė Širinskienė

stovstov3