Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena Lietuvos Respublikos Seime

Kovo 11- oji Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Per visą Lietuvą nuvilnijo šventiniai minėjimai, koncertai. Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos mokiniams buvo suteikta galimybė koncertuoti Seime per atvirų durų valandas. Mokytojos E.Aliukonytės vadovaujamas gimnazijos merginų choras ir skaitovai- K.Kiudulaitė, V.Baliukonis, D.Dalala, I.Jankauskaitė, S.Tolstych, kuriuos parengė mokytoja A.Markauskienė, dalyvavo šventinėje programoje drauge su kitais šalies kolektyvais. Mūsų gimnazijos mokiniai pasirodė pirmieji, todėl buvo daug jaudulio, nes norėjosi kuo geriau atstovauti ne tik mokyklai, bet ir visam Trakų rajonui. Nors buvo daug žmonių, šurmulio, bet mokiniai puikiai atliko programą, sulaukė daug aplodismentų. Be to, šis pasirodymas buvo ir savotiškas savęs išbandymas, koncertuojant prieš nepažįstamą dinamišką auditoriją.

Per atvirų durų valandas buvo daug lankytojų, visur sukiojosi Seimo nariai, bendravo su žmonėmis ir Seimo pirmininkė L.Graužinienė. Vitražo ir Parlamento galerijose veikė vaikų dirbtuvės, parodos, vyko viktorinos, buvo demonstruojami trumpametražiai dokumentiniai filmai. Turėjome galimybę  stebėti trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremoniją Nepriklausomybės aikštėje.

Po pasirodymo gimnazistams buvo pasiūlyta ekskursija po Seimo rūmus. Aplankėme pagrindines Seimo sales, apžiūrėjome dovanų ekspozicijas. Spaudos konferencijų salėje mokiniai dėjosi Seimo nariais, o kadangi buvo leista naudotis visa salės įranga, patys bandė žaisti spaudos konferenciją. Gidė parodė tas Seimo vietas, kur žurnalistai kalbina seimūnus, laiptus, kuriais šie sprunka nuo įkyrių paparacių.

Galimybė dalyvauti programoje buvo puiki proga ne tik pasakyti gražiausius žodžius apie Lietuvą, bet ir dalyvauti svarbiame renginyje atstovaujant gimnazijai, susipažinti su Lietuvos Respublikos Seimu.