„Lietuvių kalbos savaitė“
Paskelbta: 2019 balandžio 23
dav

Balandžio 15-18 dienomis mūsų gimnazijoje vyko tradicinė „Lietuvių kalbos savaitė“. Mokiniai varžėsi  dalyvaudami įvairiuose konkursuose ir viktorinose.

Šių metų nugalėtojai:

Mįslių mūšis: I – 5b kl. komanda, II vieta – 5a kl. ir 5c kl. komandos; Dailyraščio konkursas: I – Rokas Juška 6a , II – Ugnė Rudytė 6a, III – Sandra Vaidogaitė 6a; Dailyraščio konkursas: I – Valentina Bricaitė I spec., II – Karolina Muravskytė I spec., III – Karolis Vyližinskij I spec.; Raiškiojo skaitymo konkursas:  I – Gabrielė Muravskytė I spec., II –  Karolina Muravskytė I spec., III – Rytis Svirskas I spec.; Kalbos viktirina: I – 7c kl. komanda, II – 7a kl. komanda, III – 7b kl. komanda; Literatūrinė viktorina: I- 8b kl. komanda, II – 8c kl. komanda, III – 8a kl. komanda; konkursas „Raštingiausias mokinys“ (I-II kl.): I – Goda Bendzelauskaitė Ic, II – Evelina Skadaitė Ia, III – Martyna Jurjevaitė Ic; konkursas „Literatūros žinovas“ (IV kl.): I – Laura Kieraitė IVb, II – Rūta Tamanauskaitė IVb, III –  Emilija Zapareckaitė IVb.

Balandžio 18 dieną po pamokų vyko baigiamoji „Lietuvių kalbos savaitės“ dalis. Projekto koordinatorė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Jovita Urmulevičienė, padėkojo visiems, dalyvavusiems konkursuose bei viktorinose, bei kartu su l.e. gimnazijos direktoriaus pareigas Vida Lesauskiene įteikė padėkos raštus bei dovanėles „Lietuvių kalbos savaitės“ nugalėtojams.

 Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė A.Markauskienė trumpai pristatė kovo-balandžio mėn. gimnazijoje vykdytą projektą „Jonas Biliūnas – „liūdnojo veido“ riteris lietuvių literatūroje“, skirtą J.Biliūno 140 gimimo metinėms. IIb kl. mokinės Monika Silinaitė ir Dominyka Nareikaitė perskaitė kelių penktokų darbelius.

 Taip pat padėkos raštai buvo įteikti ir mokiniams, dalyvavusiems ir nugalėjusiems kovo 8 d. gimnazijoje vykusiame interaktyviame konkurse – viktorinoje Taisyk žodžiui kelią”, skirtame Tarptautinei gimtosios kalbos dienai ir Vietovardžių metams.

Po oficialiosios renginio dalies  lietuvių liaudies šokius šoko aštuntokai bei penktokai, poeziją ir prozą raiškiai skaitė A.Stropus 5b, Dominyka Nareikaitė IIb, Monika Silinaitė IIb, gatvės šokius šoko penktokės ir renginį nuotaikingu „flash mob“ baigė aštuntokės.

Primename,  kad š.m. gegužės 17 d. visi pirmų vietų laimėtojai susitiks su Marijampolės Sūduvos gimnazijos „Lietuvių kalbos savaitės“ nugalėtojais. Mokiniams bus surengta bendra pažintinė ekskursija Dzūkijoje.

Projekto koordinatorė J.Urmulevičienė

IMG_20190415_130637

dav

dav