„Lietuvių kalbos savaitė“
Paskelbta: 2018 balandžio 6
20180330_131

Kovo 26-30 dienomis mūsų gimnazijoje vyko tradicinė „Lietuvių kalbos savaitė“. Visą savaitę mokiniai varžėsi  dalyvaudami įvairiuose konkursuose ir viktorinose.

Šių metų nugalėtojai:

Dailyraščio konkursas: I – Emilija Šatevičiūtė 6c , II – Ugnė Rudytė 5a, III – Brigita Šukelytė 5a ir Emilija Burakevičiūtė 6c; Kalbos viktirina: I – 7b kl. komanda, II – 7c kl. komanda, III – 7a kl. komanda; Literatūrinė viktorina: I- 8b kl. komanda, II – 8c kl. komanda, III – 8a kl. komanda; konkursas „Raštingiausias mokinys“ (I-II kl.): I – Rūta Puzinaitė  IIa, II – Aistė Tamašauskaitė IIa, III – Justina Radzevičiūtė Ib; konkursas „Literatūros ir tradicijų žinovas“ (III-IV): I – Viltė Nareikaitė IVb, II – Kamilė Švedavičiūtė IVb, III –  Alvita Daudaitė IVb.

Kovo 30 dieną po pamokų gimnazijos aktų salėje vyko baigiamoji „Lietuvių kalbos savaitės“ dalis. Projekto koordinatorė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Jovita Urmulevičienė, padėkojo visiems, dalyvavusiems konkursuose bei viktorinose. Gimnazijos direktorius Jonas Kietavičius pasidžiaugė  mokiniais, dalyvavusiais konkursuose, ir padėkojo lituanistėms, organizuojančioms šį projektą bei rengiančioms mokinius įvairiems konkursams ir olimpiadoms, bei įteikė padėkos raštus. Direktorius akcentavo, kaip svarbu išsaugoti lietuvių kalbą,  ją puoselėti, taip pat labai svarbu galvoti ne tik apie tai, kaip kalbame, bet ir ką sakome.

Buvo įteikti  padėkos raštai bei dovanėlės „Lietuvių kalbos savaitės“ nugalėtojams. Taip pat padėkos raštai buvo įteikti ir mokiniams, dalyvavusiems ir nugalėjusiems vasario mėn. pabaigoje gimnazijoje vykusiame konkurse – viktorinoje Taisyk žodžiui kelią”, skirtame Tarptautinei gimtosios kalbos dienai ir Vydūno 150-osioms gimimo metinėms.

Po oficialiosios renginio dalies 7c kl. mokiniai šoko lietuvių liaudies šokius „Dirižablis“ bei „Gyvataras“, pianinu skambino 6a kl. mokinė Austėja Chrasimovičiūtė, ištrauką iš U.Kaunaitės knygos „Laiškai Elzei“ puikiai deklamavo Monika Silinaitė (Ib).

Primename,  kad š.m. gegužės mėn. visi pirmų vietų laimėtojai Vilniuje susitiks su Marijampolės Sūduvos gimnazijos „Lietuvių kalbos savaitės“ nugalėtojais. Mokiniams bus surengta bendra pažintinė ekskursija po Vilniaus senamiestį.

Projekto koordinatorė J.Urmulevičienė

20180329_13090120180328_13171920180326_13165520180326_100541