Kelionė po Lietuvą
Paskelbta: 2019 vasario 21
received_445661412926557

Lietuvių kalbos išlikimas, taisyklingas jos vartojimas mūsų kasdieniniame gyvenime, visos mūsų tautos ateitis priklauso ir nuo pačių mažiausių mūsų visuomenės narių.

Kalba – neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis. Jos dėka galime bendrauti, su kitais: dalytis mintimis, jausmais, prisiminimais, perimame ankstesnių kartų patirtį.

Š. m. vasario 15d. Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos ikimokyklinės ir priešmokyklinės ugdymo grupės vaikai  minėjo valstybės atkūrimo dieną. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai, pasipuošę tautiškais akcentais, primenančiais Lietuvos trispalvę, susirinko į salę. Pilietiškumu ir puikia nuotaika spinduliuojančio renginio metu ugdytiniai ,,keliavo“ po Lietuvos miestus, raiškiai, su intonacija, deklamavo  eiles apie Lietuvą, jos gamtą, minė įvairiausias mįsles, sakė patarles, šoko lietuvių liaudies šokius,  klausėsi kiekvieno Lietuvos regiono tarmiškų kūrinėlių, ikimokyklinio ugdymo mokytojos akcentavo, kad kur bebūtume užaugę, kokioje šalyje begyventume  – turime nepamiršti savo lietuvių kalbos.

Šventės pabaigą vainikavo įspūdingas, saldžiu kvapu viliojantis pyragas. Sudainavę ,,Su gimimo diena“ vaikai renginį baigė skambant V. Kernagio dainai ,,Mūsų dienos kaip šventė“.

Siekiant išsaugoti savo tautiškumą, reikia ne tik supažindinti, gilinti ir plėsti vaikų žinias apie mūsų tautai brangias šventes, bet kartu jas gyvai ir džiugiai švęsti, kalbėti apie Lietuvos praeitį, pažinti gimtąjį kraštą ir puoselėti meilę gimtajai kalbai.

 

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Agnė Požarnenkova

received_2148844071896233