Karjeros savaitė

Lapkričio 20 dieną I gim. kl.mokiniai, baigdami integruotą technologijų kursą, vyko į Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centrą, kur startavo penktoji Nacionalinė karjeros savaitė. Projekto “būsiu_…….” organizuojama penkių dienų konferencija suburė 8-12 klasių moksleivius, mokytojus, karjeros konsultantus ir tėvelius, kurie apie ateities profesijas sužinos iš pirmų lūpų. Atvykę į VU GMC, išklausėme Dr. Urtės Neniškytės (VU Gyvybės mokslų centro biochemikės, neuromokslininkės, studijavusios Kembridže ir Europos Molekulinės Biologijos Laboratorijoje), Prof. Sauliaus Klimašausko (VU GMC Biotechnologijos instituto direktoriaus, Lietuvos Mokslų Akademijos tikrojo nario, Lietuvos mokslo premijos laureato, gavusio Europos Mokslo Tarybos dotaciją), Dr. Rūtos Žalytės-Vyšniauskienės („Thermo Fisher Scientific Baltics“ mokslo darbuotojos, grįžusios iš Kembridžo universiteto į Lietuvą) , Audriaus Zujaus (Virtualiosios realybės eksperto, Didžiosios Britanijos įmonės „Aresi Labs“ įkūrėjo ir vadovo, Baltic Institute of Advanced Technology (BPTI) inovacijų programos vadovo) ir Karolio Leonavičiaus (bioinžinieriaus, dirbančio prie molekulinės analizės ir medicininių prietaisų kūrimo, vieno iš gyvybės mokslų bendruomenės „VitaScientia” įkūrėjų, grįžusio iš Oksfordo universiteto į Lietuvą).Jie pasakojo apie savo kelią į mokslininko karjerą, dalinosi patirtimi, iš arčiau supažindino mokslininko karjera, skatino tobulėti ir pasirinkti tinkamiausią bei maloniausią profesiją sau. Po šių paskaitų kiekvienos mokyklos moksleiviai ėjo į jiems paskirtus užsiėmimus, kuriuose geriau susipažino su Vilniaus universitetu ir mokslininkų darbo kasdienybe. Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos mokiniai lankėsi universiteto zoologijos muziejuje, kur matė gyvūnų iškamšas, klausėme istorijų apie juos ir taip sužinojome daug naujų ir įdomių dalykų. Baigiantis pirmąjai Nacionalinės karjeros savaitės dienai, turėjome dar vieną labai įdomią paskaitą, kaip sužinoti kuo nori būti ir pasirinkti tinkamą ir sėkmingą karjeros kelią. Šio pranešimo metu gavome daug naudingų patarimų, kurie tikrai pravers galvojant apie savo ateities planus. Labai džiaugiamės turėję progą čia apsilankyti, susipažinti su įdomiais žmonėmis, sužinoti naujų dalykų ir patirti gerų įspūdžių.

Klimantavičiūtė Laura Ib kl

20171120_112458