Išvyka į Vilnių

Gegužės 11 dieną „Lietuvių kalbos savaitės“ nugalėtojai, kaip jau įprasta,  susitiko su Marijampolės Sūduvos gimnazijos mokiniais. Lydimi lietuvių kalbos mokytojų V.Miliauskienės  ir J.Urmulevičienės šį kartą susitiko Vilniuje.

Pirmiausiai mokiniai aplankė  Vilniaus universiteto architektūrinį ansamblį ir biblioteką. Ekskursiją pradėję Pranciškaus Smuglevičiaus salėje , vėliau apžiūrėjo Baltąją salę (observatoriją), turėjo galimybę ypatingai siaurais ir suktais laiptais pakilti į bokštą ir pasigrožėti Vilniaus senamiesčio panorama. Po to aplankė jaukius universiteto kiemelius (Didįjį, Observatorijos, M.K.Sarbievijaus). Ekskursiją po VU architektūrinį ansamblį baigė Šv. Jonų bažnyčioje.

Po to jaukiomis sanamiesčio gatvelėmis ėjo pasigrožėti žydinčiu Bernardinų sodu. Netoli sodų esančiame šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje ir buvusiame bernardinių vienuolyne (įspūdingame Renesanso laikų ansamblyje) įsikūrusiame Bažnytinio paveldo muziejuje apžiūrėjo slapstytą ir išsaugotą Vilniaus katedros lobyną . Taip pat turėjo progą apžiūrėti buvusio vienuolyno rūsiuose veikiančią parodą  „Siuvinėtas dangus”, kur eksponuojami Vilniaus arkivyskupijos XV- XX a. auksu, sidabru, šilku ir kitais siūlais siuvinėti liturginiai drabužiai.

Pažintį su Vilniaus senamiesčiu baigė Katedros požemiuose. Čia mokiniai išgirdo istoriją apie šios šventovės pastato kaitą, sužinojo, jog čia buvo laidojami tik Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelnę  asmenys, aplankė Karališkąjį mauzoliejų, kuriame palaidoti Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Aleksandras Jogailaitis, karalienės Barbora Radvilaitė ir Elžbieta Habsburgaitė, valdovo Vladislovo IV Vazos širdis.  Kapitulos kriptoje  matė  saugomą žymiausio LDK valdovo Vytauto Didžiojo palaikams skirtą sarkofagą.  Deja,   Vytauto Didžiojo palaikų tebeieškoma iki šiol. Gidė paragino mokinius rinktis istorikų ar archeologų specialybes, pratęsti tyrinėjimus, ir galbūt jiems pasiseks rasti Vytauto Didžiojo palaikus…

Mokiniai ir mokytojai atsisveikino, pažadėję kitais metais susitikti Marijampolės krašte.

Projekto koordinatorė Jovita Urmulevičienė

20180511_11502420180511_13144020180511_11083020180511_11225820180511_14393720180511_143009