Išvyka į seimą
Paskelbta: 2018 birželio 6
sdr

Kiekviena diena puiki proga tobulėti drauge su bendruomene. Šį kartą  birželio 1-ąją mes apsilankėme Lietuvos Respublikos seime, „Lietuvos vaikų balsas“ renginyje. Nors daugelis esame matę ir buvę seime, vis tiek vos tik užėjus į vidų akys pradeda lakstyt ir mėgina pastebėti kažką įdomaus ir neįprasto. Taigi po tokių pasidairymų,  daiktų patikros mes buvome nuvesti prie konferencijų salės, kurioje turėjo vykti renginys. Kadangi atvykome per anksti, ėjome apžiūrėti patalpas bei tikėjomės sutikti bent kelis politikus.

Renginys prasidėjo nuotaikingu muzikiniu pasveikinimu, po jo kelis žodžius tarė ir renginio organizatoriai bei remėjai. Ši diena buvo išskirtinė, kadangi visi kalbantys pabrėžė, jog atvyko į konferenciją ne kalbėti, tačiau išgirsti mus, vaikus. Kiek vėliau moksleiviai iš įvairių Lietuvos kampelių pristatinėjo savus pranešimus apie Lietuvą. Jie kalbėjo apie jiems rūpimus klausimus. Ypač nuotaikingi buvo vaikų pranešimai, kurie taip išmintingai nagrinėjo tam tikras politines bei apskritai Lietuvos problemas. Vyresnių, gimnazinių, klasių mokiniai rašė daug brandžiau, vertė pajusti problemų svarbą. Jie kalbėjo apie ypač aktualias temas. tokias kaip savižudybės, kodėl turėtume vertint Lietuvą, kaip tapti drąsesniu ir stabdyti patyčias. Buvo ir ironiškų bei kandžių pranešimų, kurie tiesiogiai išsakydavo nuomonę apie Lietuvą bei kaip ją gerint.

Visos konferencijos metu mums buvo užduotas klausimas- „Ką aš daryčiau ateity, kad Lietuvoje gyventi būtų geriau?“. Galbūt ir Jūs turite idėjų? Asmeniškai aš parašiau, jog skatinsiu žmones tobulėti ir dalintis įgyta patirtimi su kitais, nes manau, jog tai svarbiausia kiekvieno, norinčio ugdyti bendruomenę, žmogaus pareiga.
Konferencijos pabaigoje mes stebėjome trumpus muzikinius pasirodymus.
Iš tiesų, būnant toje salėje, klausant kitų nuomonės apie Lietuvą ir lyginant su savąja, aš supratau, jog tik dėl tokių žmonių, kurie mato, apgalvoja ir išsako, mes tapsime geresni.  Tad ir dabar norėčiau  paskatinti Jus domėtis aplinka, kurioje gyvenate, šalimi, kurioje gimėte bei prisidėti prie jos gerinimo. Nes tik mes visi, bendruomenė, galime kažką pakeisti vietoj to, kad sakytume, jog čia gyventi nėra gerai. Mes esame ateitis, tad kurkime ją atsakingai.
Jelena Ivanova, IIIb klasės mokinė
sdr
sdr