Išvyka į literatūrinę Dzūkiją
Paskelbta: 2019 gegužės 27
dav

Š.m. gegužės 17 dieną „Lietuvių kalbos savaitės“  nugalėtojai , lydimi lietuvių kalbos mokytojų J.Urmulevičienės ir V.Varnienės bei mokytojo padėjėjos V.Baltrušaitytės, keliavo po Dzūkiją.

Pirmiausiai vyko į Merkinę, drąsiausieji lipo į vieną aukščiausių apžvalgos bokštų Lietuvoje, kurio viršutinė apžvalgos aikštelė įrengta 25 metrų aukštyje. Iš bokšto atsiveria nuostabi Nemuno panorama. Už upės slėnio tolyn į horizontą vilnijantys miškai primena, kad čia stūksojo Merkinės didžiagirė, kurioje medžiojo karaliai ir jų svečiai. Vėliau kopė į garsųjį Merkinės piliakalnį, nuo kurio atsiveria puikūs vaizdai į Merkio ir Nemuno santaką, aplinkui plytinčius miškus, menančius lietuvių kovas su kryžiuočiais.

Po to  važiavo į Subartonis, aplankė  senąsias kapines, kuriose iš JAV perlaidotas V.Krėvė ir jo žmona su dukra.

Iš garsiosios Merkinės patraukė į Liškiavą, kur susitiko su Marijampolės Sūduvos gimnazijos mokiniais – „Lietuvių kalbos savaitės“  nugalėtojais. Čia visi kartu lankėsi  barokinėje Švč. Trejybės bažnyčioje, apžiūrėjo domininkonų vienuolyno ansamblį. Gidė papasakojo ne tik apie Liškiavoje veikusį domininkonų vienuolyną ir bažnyčios požemiuose palaidotus vienuolius, bet ir apie tai, kad šioje bažnyčioje užgimė M.K.Čiurlionio tėvų meilė.

Pažintį su M.K.Čiurlioniu pratęsė Druskininkuose. M.K.Čiurlionio muziejuje klausė pasakojimą apie genijaus gyvenimą, siekį kuo daugiau sukurti.

Po visų muziejų mokiniai turėjo laisvo laiko, kurį praleido vaikščiodami po kurortą, grožėdamiesi Druskonio ežeru, skverų gėlynais.

Projekto koordinatorė J.Urmulevičienė

dav

dav

dav

dav