Išvyka į Kauną
Paskelbta: 2018 gegužės 16
inzin

2018-05-10 mūsų gimnazijos II a ir b klasių mokiniai kartu su mokytoja Ala Leckiene apsilankė „Kurk Lietuvai“ ir „Būsiu__“ projektų inicijuotoje profesinio orientavimo ekskursijoje „Ateities inžinieriai“ Kaune.

DSC_0583DSC_0584DSC_0597DSC_0593

Moksleiviai aplankė orlaivių angarus Karmėlavoje, kur eksploatuojami oro linijų „Ryanair“ lėktuvai. Jie pamatė kaip ruošiami lėktuvai skrydžiui, susipažino su orlaivių mechanikų, elektronikos inžinierių ir programuotojų specialybėmis, turėjo galimybę realiai pamatyti, kaip dirba ir ką daro šių specialybių atstovai. Vėliau lankėmės įmonėje, kurioje susijungia elektronika ir intelektas, tai –  „ELINTA“. Mokiniai sužinojo ir pamatė, kad būtent šioje įmonėje buvo sukurti ir dabar visame pasaulyje garsinantys Lietuvos vardą 3D skeneriai skirti ortopedijai, elektrinės pavaros dviračiams „Rubbe“, elektromobilių krovimo sistemos, sukurti pirmieji elektriniai sunkvežimiai, kad ELINTA yra oficiali FANUS robotų tiekėja Baltijos šalyse ir išmaniųjų automobilių konstravimo ir tyrimų laboratorija.

DSC_0601DSC_0609DSC_0617DSC_0613

Apsilankymas šiose įmonėse buvo puikūs pavyzdžiai ir paaiškinimai mokiniams, kodėl reikia mokytis matematikos, fizikos, chemijos, informatikos ir kur yra taikomi šie mokslai. Norint patenkinti būsimos rinkos poreikius, jau dabar reikia skirti daugiau dėmesio tokių kompetencijų kaip kritinis mąstymas, kūrybiškumas, emocinis intelektas, paslaugumas, pažintinių gebėjimų ugdymui, kad geidžiamiausi darbuotojai bus tie, kurie yra visapusiškai išsilavinę ir gali atlikti kelis darbus. Tai buvo puiki motyvacija mokytis. Mokiniai suprato, kad ateityje bus reikalingas nuolatinis mokymasis, nes nuolat sukuriami nauji efektyvesni išmanieji produktai.

Vainikavo mūsų ekskursiją apsilankymas Kauno KTU universitete ir susipažinimas su studijų programomis bei studentų pasiekimais. Džiugu, kad mokiniai su paklausiausiomis specialybėmis, būsimiems profesionalams reikalingais įgūdžiais bei kompetencijomis galėjo susipažinti ne vartydami lankstinukus, o lankydamiesi įmonėse, susitikdami su tų specialybių darbuotojais ir išgirsdami informaciją iš pirmų lūpų.

Matematikos mokytoja Ala Leckienė