Integruota technologijų-dorinio ugdymo pamoka „Lietuviškų tradicijų puoselėjimas švenčiant vaikų Velykėles“
Paskelbta: 2019 gegužės 7
1556912830715

Velykos – Kristaus prisikėlimo, gamtos atbudimo, pavasario ir linksmybių šventė. Senovės lietuviams – tai buvo didžioji pavasario šventė. Taip pat tai – svarbiausia krikščionių šventė, nes simbolizuoja pergalę prieš mirtį – Dievo sūnus prisikėlė.

2019-05-02 gimnazijoje vyko integruota technologijų ir dorinio ugdymo (tikybos ir etikos) pamoka – ,,Lietuviškų tradicijų puoselėjimas švenčiant vaikų Velykėles“, skirta 5-tų klasių mokiniams. Šios pamokos tikslas- supažindinti mokinius su Vaikų Velykėlių švente, jos tradicijomis, išsiaiškinti, kuo ši šventė svarbi krikščioniams. Mokiniai klausėsi pasakojimo apie Velykų prasmę, senovės lietuvių papročius švenčiant Velykas, apie tai, kokia yra margučio reikšmė, kodėl žmonės jį margina, kokia reikšmę turi raštai, spalvos. Išsiaiškinta, kas yra Atvelykis arba Vaikų Velykėlės, kodėl ypatingas dėmesys skiriamas vaikams, kokios šios šventės tradicijos.

Integruotos pamokos metu vyko viktorina, kurios metu mokiniai aktyviai dalyvavo atsakinėdami į klausimus bei noriai dalinosi savo patirtimi, kaip jie ir jų šeimos švenčia Velykas. Taip pat žaidėme smagius Velykinius žaidimus, ridenome margučius.

Visi dalyviai apdovanoti saldžiaisiais prizais. Dalyvaudami šioje pamokoje mokiniai ugdėsi krikščioniškąsias vertybes, pagilino suvokimą apie Šventų Velykų prasmę bei lietuviškas tradicijas švenčiat šią šventę.

Gimnazijos informacija