Integruota pamoka ,,Gamtą reikia studijuoti visą gyvenimą“

Spalio 7 d. Lentvario miesto bibliotekoje vyko dviejų fotomenininkų Juozo Padolskio ir Onos Mickevičiūtės integruota pamoka ,,Gamtą reikia studijuoti visą gyvenimą“, skirta Pasaulinei gyvūnų globos dienai paminėti. Šioje pamokoje dalyvavo mūsų gimnazijos 5c klasės mokiniai ir biologijos mokytoja L. Sabolevskienė. Fotomenininkai pristatė savo fotografijų parodą ir papasakojo, kad fotografija juos lydi visą gyvenimą. Ona su Juozu daug keliauja po Lietuvą ir keliais fotoaparatais vienu metu fiksuoja tuos gyvūnus, kuriuos sutinka miškuose, pievose, laukuose, pelkėse ir baisiuose šabakštynuose. Prabėgus ne vieneriems metams jau sunku prisiminti, kuris kadras yra kurio iš jų. Nuotraukos yra bendros, nes būdavo visaip: vienas pastebėdavo upelyje braidžiojantį gandrą, kitas nufotografuodavo  barsuką arba lapiuką, o kitas tuo metu net uždusęs  fotoaparatu ,,pleškindavo“ tą gražuolį. Nors daug kam pievose marguojantys žiedeliai atrodo vienodi ir neįdomūs, kiekvienas augalas yra unikalus. Į daugybę neįprastų smulkmenų, gamtos grožį bei unikalumą buvo kreipiamas mokinių dėmesys šios netradicinės pamokos metu. „Gamta yra talentingiausias dailininkas ir unikaliausias architektas. Mums lemta ją stebėti, grožėtis, fiksuoti ir gerbti tą jos talentą,“ – teigė fotomenininkė Ona Mickevičiūtė.

20161007_125507 20161007_123110