Gimnazija aktyviai dalyvauja mokytojų rengime

Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazija jau keletą metų aktyviai bendradarbiauja su Lietuvos Edukologijos Universitetu ir dalyvauja jaunųjų mokytojų rengime. Gimnazijos direktorius Jonas Kietavičius moko Ugdymo mokslų fakulteto šokio ir teatro bei kino edukologijos specialybių IV kurso studentus vadybos pagrindų, supažindina su gimnazijos personalo struktūra, gimnazijos veiklos ypatumais.

Kasmet  gimnazijos direktorius Jonas Kietavičius  kviečia studentus į gimnaziją. Čia būsimieji mokytojai bendrauja su gimnazijos bendruomene, stebi vadybinius procesus, diskutuoja švietimo vadybos klausimais, domisi praktiniais gimnazijos administracijos darbo klausimais. Šiemet atvykusi šokio ir teatro ir kino specialybių studentų grupė simuliavo situacijas, domėjosi gimnazijos valdymo struktūra, atvirų bei uždarų klausimų metodais nagrinėjo darbuotojų pareigybes, jų atsakomybės sritis bei praktines veiklas. Užsiėmimo metu būsimieji mokytojai turėjo galimybę išbandyti realią, jų ateityje tikrai laukiančią pirmos darbo dienos naujoje darbovietėje situaciją. Atliekant užduotį prireikė ir atidumo, ir žinių, ir nugalėti tam tikras psichologines baimes ar kompleksus. Refleksijos metu studentai išskyrė du dalykus, ypač juos sudominusius ar įstrigusius atmintyje. Dauguma studentų teigė nežinoję, kad mokykloje gali būti tiek daug įvairių pareigybių, kad čia dirba tiek daug už įvairias sritis atsakingų darbuotojų, nes įprastai visų sąmonėje mokykla – tai mokytojai ir mokiniai. Gimnazijos struktūros ir bendruomenės pažinimas, studentų nuomone, turėjo jiems ypač didelę naudą, nes tai padės jiems susivokti situacijoje įsidarbinant ar pradėjus dirbti.

Būsimieji mokytojai atviravo, jog noriai eitų dirbti į mokyklas, pasakojo, kad jiems patinka pasirinkta specialybė, taip pat minėjo, jog randa mažai darbo pasiūlymų, ypač savo gimtuosiuose miestuose ir miesteliuose, todėl dauguma ieškosis darbo Vilniuje ar sostinės apylinkėse.