Finansų valdymas

Kiekviena diena mokykloje suteikia mums visiems žinių, kurias mes sąmoningai arba nesąmoningai pritaikome ateityje. Aš nekalbu apie pamokas, kalbu apie socialinius įgūdžius, motyvacijos ugdymą, domėjimąsi  savo ateitimi. Šie dalykai yra svarbiausi. Ir kai ateini į pamoką ir supranti, kad tu bendrausi šiomis temomis, džiaugiesi, jog nepraleidai. Šiandien mūsų gimnazijoje lankėsi AB SEB banko pardavimų departamento ugdančioji vadovė Alina Mikelevič, su kuria smagiai pabendravome (verslo pamokos metu, dalyvavo vienuoliktokai). Po smagaus ir mums, jaunimui, labai priimtino pristatymo mes pradėjome  pokalbį. Iš pradžių kalbėjomės apie darbą banke. Mums uždavė klausimą ar norėtume ten dirbti, tačiau daugelio mūsų stereotipinis mąstymas atsakė už mus. Nei vienas nematė savęs toje specialybėje, kadangi kaip mes visi manėme tai tik darbas su pinigais ir žmonėmis. Neapsigaukit! Ši panelė mums įrodė, jog ten dirba tikslo siekiantys ir labai kūrybingi  žmonės. Tuomet pasukome kita linkme- kalbėjomės apie  savarankiškumą, kuo norėtume būti suaugę (daugelis dar vis nežino, tačiau mus nuramino, jog ir ji, būdama tokio pat amžiaus, buvo lygiai tokioje pačioje situacijoje), kokie yra mūsų pomėgiai ir ar įsivaizduojame kaip savus pomėgius paversti mylimu darbu. Galite galvoti, jog tai buvo dar viena “paskaitėlė”, kurioje dėstoma visiems jau gerai žinoma frazė-“paversk savą pomėgį darbu ir nebereiks eiti į darbą”. Tačiau ne. Šį karta mes realiai pažvelgėme į biudžetinius klausimus, kurie yra labai aktualūs jaunimui, žengiančiam į savarankišką gyvenimą. Kalbėjomės apie pirmojo darbo užmokesčius, kiek darbdaviui kainuoja išlaikyti darbininką, palietėme ir pensijų temą Kalbėjome apie finansų planavimą, taupymo tikslus, skolas. Taip pat apie tai kokie mes esame ir kaip gyventi protingiau. Šios dvi pamokos iš tiesų pralėkė labai greitai. Visa informacija buvo tiesiog sugeriama mūsų, nes tai mūsų ateitis. Aš labai džiaugiuosi, jog mūsų mokykloje yra tokių mokytojų kaip Oksana Kietavičienė ir esu be galo dėkinga tų mokytojų atsidavimui savo darbui. Kadangi jau ne pirmą kartą mes, lankantys verslo pamokas, susitinkame su žmogumi, kuris dirba verslo srityje bei dalijasi naudinga patirtimi su mumis. Nenustokite domėtis tuo, kas vyksta mokykloje, nes kartais praleidę pamokas, galite praleisti tam tikrus gyvenimo spyrius, kurie jus padarys sėkmingais.
Pokalbio metu buvo užsiminta apie robotus, kurie greitu metu pakeis pasaulį ir darbininkus. Tad kas domitės pažiūrėkite mums pasiūlytą serialą “Black mirror”.
Taip pat, kas norite sužinoti kiek maždaug ateityje kainuos jūsų gyvenimo išlaidos, siūlau atlikti testuką —>www.seb.lt/jaunimui

Jelena Ivanova, IIIb klasės mokinė