„Erasmus + „Carry on the Flame. What we want to be kept for the future“ projektas
Paskelbta: 2019 balandžio 4
066

2019 m. balandžio 3 dieną gimnazijos moksleiviai, dalyvaujantys „Erasmus + „Carry on the Flame. What we want to be kept for the future“ projekte, vyko į Pašilės stumbryną. Lentvario Motieajus Šimelionio gimnazijos mokiniai pasirinko stumbrus – gyvosios gamtos objektą, kurį būtina išsaugoti ateities kartoms.

1919 metais Lenkijoje buvo nušautas paskutinis laisvėje gyvenantis stumbras. Zoologijos sodų ir privačių kolekcijų dėka ši rūšis atkurta ir vėl gyvena laisvėje. Lietuvoje stumbrai buvo visiškai išnykę. 1969 metais jie buvo vėl atvežti į mūsų šalį, veisiami aptvaruose. 1973 metais penki pirmieji stumbrai buvo paleisti į laisvę ir daugiau nei keturiasdešimt metų gyvena laisvėje. Nuo 1969 metų stumbrai įtraukti į Lietuvos Raudonąją knygą. Tai – visoje Europoje saugoma gyvūnų rūšis, nes jų beliko vos 3500. Lietuvos miškuose, keliose kintančiose bandose gyvena pora šimtų stumbrų.

Pašilės stumbryno aptvaruose ganosi dvidešimt skirtingo amžiaus gyvūnų. Stumbryne mokiniai turėjo galimybę iš arti pažvelgti į šiuos didingus gyvūnus. Pasikalbėję su Pašilės stumbryno eiguliu, sužinojo kuo gyvūnai maitinasi, kokios stumbrų natūralios buveinės, gyvenimo trukmė, elgsenos ypatumai. Eigulys pabrėžė, kad laivėje gyvenantiems stumbrams vėl gresia pavojus išnykti: ūkininkai skundžiasi, esą laisvėje besiganantys stumbrai padaro daug žalos pasėliams. Miškų masyvai nyksta, gyvūnai yra priversti vis dažniau susidurti su žmogumi, todėl stumbrų ateitis Lietuvos miškuose tebėra miglota.

Balandžio pabaigoje projekto dalyviai pristatys tai, ką sužinojo apie stumbrus Vokietijos, Portugalijos ir Ispanijos moksleiviams „Erasmus + „Carry on the Flame. What we want to be kept for the future“ baigiamajame renginyje, vyksiančiame Vokietijos Babenhauso mieste. Išvyką organizavo anglų kalbos mokytoja Jekaterina Vasilevskaja ir biologijos mokytoja Neringa Borovikė.

Gimnazijos informacija

076036