Egzotiškas roplių pasaulis mūsų gimnazijoje

Vasario 22 d. į mūsų gimnaziją atkeliavo terariumai su 10 roplių rūšių. Ne tik pažinome paslaptingų organizmų gyvenimo ypatumus, elgseną, įpročius bei mitybą, bet ir turėjome galimybę įveikti savo baimes. Galėjome paliesti, palaikyti ir įsiamžinti su mums patikusiu ropliu. Didelį įspūdį paliko Kalifornijos Karališkoji ir Kalifornijos Dykuminė gyvatės. Jos išsisikyrė savo kūno margaspalviais raštais. Mokiniai sužinojo, kad jų pagrindinis maistas – kitos gyvatės, tarp jų ir barškuolės. Gana įdomūs atrodė Kukurūzinis ir Žiurkinis žalčiai. Pieninė gyvatė mums atrodė labai maža (vos 10-30 cm), todėl jų maistas gali būti tik pelių jaunikliai. Paskaitos pabaigoje jau buvome visi įsidrąsinę ir maloniai glostėme driežus: Barzdotąją aganą ir Leopardinį gekoną. Lektoriaus įdomus ir šmaikštus  pasakojimas, žinios apie jų augintinius, sugalvotos užduotys paliko įspūdį mokiniams. Manau, kad atsiras keletas mokinių, kurie susidomės ir augins savo namuose ir tokius netradicinius egzotinių kraštų augintinius.

Biologijos mokytoja L. Sabolevskienė