EDUKACINĖ PAMOKA DRUSKININKUOSE
Paskelbta: 2018 gegužės 2
20180425_123511

Balandžio 25d. Trakų r. Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos 8c ir SUP klasių mokinių pamokos vyko netradicinėje aplinkoje. Mokiniai, lydimi spec. pedagogės E. Zaksienės, klasės auklėtojos A. Kveragienės ir mokytojos padėjėjos V. Baltrušaitytės, lietingą pavasario dieną išvyko į Druskininkus. Važiuodami mokiniai linksmai klegėjo ir smalsiai dairėsi pro langus į atgimstančią gamtą.

Rytmečio vieškeliai mus nuvedė į netoli Druskininkų esančią Tauro ir Aušros Česnulevičių sodybą. Čia mūsų laukė „Sūri pamoka“ menininkų druskos studijoje. Kaip pasakų fėja išsipuošusi šeimininkė Aušra mus pakvietė į dirbtuvę, kur jaukiai kūrenosi židinys. Šeimininkai parodė mums druskos skulptūrų ekspoziciją, papasakojo, iš kur kilo Druskininkų kurorto pavadinimas ir pakvietė visus į sūrią pamoką. Trumpam visi tapo menininkais. Minkė druskos tešlą, gamino suvenyrus. Skulptūrų dirbtuvėse kiekvienas pasigamino nedidelį darbelį iš druskos kristalo. Vėliau buvo surengta mokinių darbelių paroda, išrinkti gražiausi druskos dirbiniai.

Puikiai ir įdomiai praleidę laiką, tęsėme kelionę po Druskininkų kurortą. Nuotaikos mokiniams nesugadino net ir į veidą purškiantis lietus. Mokiniai gerėjosi grojančiu ir šokančiu fontanu, aplankė ir apžiūrėjo žydinčių narcizų pievą, ragavo įvairų mineralinį vandenį, trykštantį iš natūralių šaltinių. Apžiūrėjo ir aptarė M. K. Čiurlionio paveikslus, kurie eksponuojami įvairiose miesto vietose.

Visą kelią mokiniai dalijosi įspūdžiais ir gėrėjosi pačių sukurtais druskos dirbiniais.

Po kelionės įtvirtinant žinias kai kurie mokiniai piešė labiausiai patikusias akimirkas, vyresni mokiniai rašė rašinėlį, o dar kiti dalyvavo spec. pedagogės surengtoje viktorinoje „Ką sužinojau apie Druskininkus?“

Spec.pedagogė Edita Zaksienė

20180425_13203520180425_10580720180425_11280720180425_114218