Bendradarbiavimo su Alanija renginiai

Š.m. balandžio 22-29 dienomis 13 mokinių iš Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos ir Trakų gimnazijos kartu su anglų kalbos mokytojomis Vita Sadauskiene ir Daiva Bernatavičiene  viešėjo  Alanijos mieste Turkijoje, kur dalyvavo Nacionalinio suverenumo bei Vaikų dienai skirtuose renginiuose. Šis vizitas yra vienas iš ilgamečio Trakų ir Alanijos miestų bendradarbiavimo renginių. Netrukus laukiame 50-ties svečių iš Alanijos, dalyvausiančių Trakų miesto šventėje – šiemet švenčiame 10-ties metų bendradarbiavimo sukaktį.

Turiningos išvykos metu lankėmės vienoje iš Alanijos privačių mokyklų, stebėjome mokinių pasirodymus, skirtus Vaikų dienai, gėrėjomės turkų tautos žmonių patriotizmu ir meile savo šaliai. Šioje  šventėje pasirodė ir mūsų mokiniai, jie deklamavo eilėraščius apie draugystę.

Išvyka buvo puikiai organizuota, jautėmės saugiai ir patogiai, visą laiką jutome nuoširdų mumis besirūpinančių žmonių dėmesį. Visiems išvykos dalyviams ilgam įsimins  dienos, praleistos Kleopatros paplūdimyje, kur mus maloniai stebino didžiulės Viduržemio jūros bangos ir paplūdimį supantys įspūdingi gamtos vaizdai. Iš arti gėrėtis uolomis ir kalnais galėjome plaukdami laivu – ši  išvyka buvo puiki pramoga su diskoteka ir fejerverkais laive bei plaukiojimu jūroje apsirūpinus saugiomis gelbėjimo liemenėmis.

Susitikime su Alanijos miesto meru įteikėme savo rankomis pagamintą draugystės medį, pristatėme savo kraštą , deklamavome  eiles bei dėkojome už nuoširdų ir šiltą priėmimą.

Didžiulį įspūdį paliko Dalmataš stalaktitų ir stalagmitų urvai ir Sapadere kanjonas, kur keliautojams teko išbandymas įveikti daugybę laiptelių. Čia esantys stalaktitų ir stalagmitų dariniai susiformavo prieš 10-15 tūkst. metų dėl nepaprastai drėgno Turkijos klimato.  Aplankėme ir kitas Alanijos įžymybes – Raudonąjį bokštą, laivų statyklą, Alanijos miesto pilies ir miesto sienos liekanas. Mėgavomės skaniais pietumis restorane virš Dim upės, gardžiavomės šviežiai kepta turkiška duona ir kitais turkiškais patiekalais.  Maisto įvairovė, neįprasti, bet puikūs patiekalų skoniai stebino visos kelionės metu.

Vakarai, kai gana greitai sutemdavo ir atvėsdavo, nebūdavo nuobodūs – viešbutyje vykdavo vakariniai pasirodymai, dalyvaudavome diskotekose, susidraugavome ir smagiai leidome laiką su bendraamžiais.

Grįžome pailsėję, įdegę, įgiję naujų žinių, patirties ir kupini įspūdžių apie nuostabų Alanijos miestą ir jo nuoširdžius, draugiškus žmones.

Vita Sadauskienė

pirmasB pirmasC